جالب و دیدنی

دوربین دیجیتال یک میلیارد پیکسلی

بزرگترین دوربین عکاسی که تا کنون برای یک ماموریت فضایی ساخته شده، از وضوح تصویری در حدود یک میلیارد پیکسل برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، قرار است این دوربین در ماموریتی پنج ساله بر روی فضاپیمای “گایا” آژانس فضایی اروپا نصب شده و از میلیاردها ستاره و موقعیت آنها نقشه برداری کند. در حالی که قرار است دوربین “یک میلیارد پیکسلی” تمرکز اصلی خود را بر روی کهکشان راه شیری قرار دهد، گایا دیگر اجرام کیهانی از قبیل کهکشانها و تب اخترهایی که در لبه مرزی جهان قابل مشاهده قرار دارند را نیز رصد خواهد کرد.

این دوربین از 106 حسگر CCD برخوردار است، که هر یک از آنها کوچکتر از یک کارت اعتباری بوده و ضخامت آنها باریکتر از یک تار موی انسان است. متخصصان این حسگرهای ظریف را بر روی موزائیکهای 1X0.5 متری نصب کرده اند. 102 قطعه از این حسگرها تنها به ردیابی و نقشه برداری از ستاره ها اختصاص خواهند یافت و چهار حسگر دیگر به کنترل کیفیت تصاویر و زاویه تلسکوپهای دوگانه گایا که به تصویربرداری سه بعدی از ستاره ها مشغولند خواهد پرداخت.

ساختار محافظتی این دوربین از کربید سیلیس ساخته شده است که نه تنها سبک وزن است بلکه در برابر تغییر شکل تحت تاثیر تغییرات حرارتی نیز از خود مقاومت نشان می دهد.

پس از آغاز سفر گایا در سال 2013 این فضاپیما در نقطه لاگرانژی L2 قرار خواهد گرفت، نقطه ای که در فاصله 1.5 میلیون کیلومتری زمین قرار دارد و در آن حرکات مداری زمین با نیروهای گرانشی به توازن رسیده و نقطه ای پایدار و ثابت را به وجود می آورد.

بر اساس گزارش گیزمگ، گایا پس از قرار گیری در L2 چرخیده و رو به سوی کهکشانها خواهد کرد تا علاوه بر نقشه برداری از موقعیت ستاره ها، رنگ ساختار و شدت نور آنها را نیز به ثبت برساند.

+ نوشته شده در  90/08/29ساعت 16:22  توسط نیما رضایی  | 

نگاهی به طراحی جدید فرودگاه بین المللی کویت

 

طراحی جاه طلبانه، فضای داخلی رویایی و یا محیطی هیجان انگیز. این ها واکنش ها و القابی است که در چند روز گذشته توسط علامندان به دنیای طراحی و معماری، به پروژه جدید دفتر طراحی فاستر و همکاران داده شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/29ساعت 16:0  توسط نیما رضایی  | 

ایا این بهترین کیبرد دنیاست؟

در واقع این یک ال سی دی تاچ اسکرین است که کلیدهای صفحه کلید روی این نمایشگر نقش می بندد و با لمس آن می توان تایپ کرد. این صفحه کلید دارای حافظه ی داخلی، پورت یو اس بی و درایو نوری نیز می باشد:
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/29ساعت 15:55  توسط نیما رضایی  | 

انفجارهای مهیب در زاغه مهمات سپاه

انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد -نزدیک کرج – اتفاق افتاده است که در آن بخش چشمگیری از زاغه مهمات منفجر شده است.

به گزارش روناش : انفجار مهیبی در یک پادگان نظامی ،‌تهران ، کرج و شهرهای اطراف را به لرزه درآورد.

هر چند خبرهای اولیه حاکی از انفجار جایگاه گاز سی ان جی بود اما خبرهای بعدی وقوع انفجار در انبار مهمات پادگان نظامی در روستای بیدگنه در حوالی ملارد را تایید کردند.

نماینده شهریار در مجلس در باره حادثه انفجار امروز در حوالی تهران، از انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای «بیدکنه» از توابع شهرستان ملارد در استان البرز خبر داد و گفت: هنوز برآورد دقیقی از تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است.

حسین گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لحظاتی پیش با تأیید خبر دو انفجار پی‌درپی در حوالی شهر قدس از توابع شهریار در استان البرز گفت: شدت دو انفجار به حدی بود که صدای مهیب و لرزش آن شیشه برخی ساختمان‌های در نزدیکی محل حادثه را شکسته و مردم را شهریار و شهر قدس را وحشت‌زده کرده است.نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد در استان شهریار اتفاق افتاده است که در آن بخش چشمگیری از زاغه مهمات منفجر شده است.

وی تصریح کرد: هنوز برآورد دقیقی از جزئیات حادثه، تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است

امروز (شنبه ۲۱ آبان) در حدود ساعت یک بعد از ظهر دو انفجار به‌نسبت شدید در حوالی شهر قدس و ملارد از توابع شهریار در استان البرز سراسر استان تهران را لرزاند.

برخی اخبار رسیده حاکی است که این انفجارها در یک جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی (CNG) در حوالی گرم‌دره در نزدیکی کرج اتفاق افتاده و شدت انفجار به حدی بوده است که مردم از وحشت‌زده و سراسیمه به خیابان‌ها ریختند.

به گفته شاهدان عینی از نزدیکی محل انفجار، شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سیاهی آسمان را فرا گرفته است.

شدت انفجار به حدی بوده است که حتی لرزش آن را شرقی‌ترین نقاط تهران هم احساس شده است.

انفجار در یکی از زاغه‌های مهمات متعلق به سپاه رخ داده است

مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.

خبرگزاری فارس نیز گزارش داد که دراین انفجار چندنفر نیز به شهادت رسیده اند.

مهر نیز گزارش داد: ترافیک سنگین تردد به سمت پادگان بیدگنه را با مشکل مواجه کرده و امکان امدادرسانی به محل حادثه دیده را با مشکل مواجه کرده است به طوری که از سرچهار راه ملارد تا پادگان بیدگنه ترافیک سنگینی حاکم است و ماموران امدادرسانی آتش نشانی و هلال احمر و اورژانس با مشکل می توانند به محل حادثه خود را رسانده و به خدمات رسانی مشغول شوند.

از ورود خبرنگاران به داخل پادگان جلوگیری شده است و بالگردهای امدادرسانی در آسمان محل حادثه در رفت آمد هستند.

ماموران راهنمایی رانندگی، نیروی انتظامی، هلال احمر، سپاه و … در حال خدمات رسانی به مصدومان و حادثه دیدگان هستند.

از ۱۰ کیلومتری محل حادثه به دلیل دود غلیظ به سختی می توان اطراف را دید و آتش برافروخته شده از این انفجار هنوز خاموش نشده است.

همچنین سگ های زنده یاب به محل اعزام شده اند.

۱۵ شهید تا کنون / ربطی به هسته ای ندارد

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران با اعلام اینکه ۱۵ نفر از کارکنان رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اثر جابجایی مهمات در یکی از پادگانهای سپاه در اطراف تهران به شهادت رسیده اند، گفت:این انفجار ربطی به آزمایش هسته ای که برخی از رسانه های بیگانه آنرا مطرح کرده اند، ندارد.

سردار رمضان شریف مسئول اداره روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب گفت:  بر اثر این حادثه عده‌ای نیز مجروح شده‌اند  که حال برخی از آنها بسیار وخیم است.
وی همچنین در خصوص شایعات مطرح شده از سوی برخی رسانه های خارجی مبنی بر جابجایی کلاهک های موشکی در این پادگان سپاه، گفت: اصلا این انفجار ربطی به آزمایش هسته ای که برخی از رسانه های بیگانه آنرا مطرح کرده اند، ندارد.

به گفته شریف در حال حاضر تیمی در حال بررسی حادثه است که اطلاعات آن متعاقبا به افکار عمومی اعلام خواهد شد.

انفجار امروز در پادگان امیرالمومنین (ع) ملارد بوده است

رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: انفجار امروز در پادگان امیرالمومنین (ع) شهرستان ملارد رخ داده است.

‘پرویز سروری’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی انفجار مهمات را عامل صدای مهیب شنیده شده عنوان کرد.
وی همچنین از میزان خسارات احتمالی اظهار بی اطلاعی کرد.

اسماعیل کوثری نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز انفجار در پادگان نظامی امیرالمومنین (ع) در شهرستان ملارد را تایید کرد.

وی اظهار داشت: این انفجار در ساعت ۱۲٫۵۰ امروز رخ داد.
انفجاری امروز در پادگان در روستای بیدگنه در حوالی شهرستان ملارد استان البرز رخ داد.

+ نوشته شده در  90/08/22ساعت 15:27  توسط نیما رضایی  | 

جو فريزر، هوك چپ زن درگذشت

 

رسانه‌هاي آمريكايي اعلام كردند كه جو فريزر بوكسور سنگين‌وزن سابق اين كشور در سن 67سالگي به علت سرطان كبد درگذشت. فريزر عناوين زيادي در رقابت‌هاي جهاني به دست آورده است، به طوري كه در المپيك 1964 توكيو مدال طلا را به گردن آويخت و در سال‌هاي 1973- 1970 مرد اول بوكس حرفه‌اي جهان در سنگين‌وزن بود. فريزر با سه مسابقه حماسه‌اي كه با محمدعلي كلي داشت، نام خود را در تاريخ بوكس جاودانه ساخت. فريزر اعجوبه‌اي بود كه از دهه 60 در بوكس سنگين‌وزن جهان خود را معرفي كرد و در نهايت در سال 1970 با شكست جيمي اليس قهرمان آن روزهاي اين وزن، نشان قهرماني بوكس سنگين‌وزن جهان را با اقتدار از آن خود كرد. او چهار سال از اين عنوان خود دفاع كرد تا اين كه پديده‌اي به نام«جورج فورمن» ظهور كرد و او را كنار زد. فريزر پس از شكست از فورمن هيچ‌گاه قهرمان سنگين‌وزن بوكس جهان نشد. او كه در ميان هوادارانش لقب«جو سيگاري» را يدك مي‌كشيد، يك مبارز ريز نقش اما به شدت جنگنده بود و با مشت‌هاي آهنين خود حريفانش را نقش زمين مي‌كرد؛ از جمله«هوك چپ» معروفش كه ضربه پاياني او به حريفانش در بسياري از مبارزاتش بود، همان هوك چپي كه محمدعلي كلي را در راند پانزدهم نبرد قرن در سال 1971 نقش زمين كرد.

ناراحتي محمدعلي از درگذشت فريزر

محمدعلي کلي ساعتي پس از اعلام مرگ جو فريزر اين واقعه را لطمه‌‌اي به ورزش خواند:«از مرگ جو فريزر متاسفم. به نظرم جهان يکي از قهرمانان بزرگ و پرآوازه‌اش را از دست داد. من هميشه از او با احترام فراوان ياد خواهم کرد. مرگ او ضايعه‌اي در بوکس جهان است. از صميم قلب مراتب تاسف و همدردي خود را با خانواده‌اش و دوستان او ابراز مي کنم». اين اظهارات از سوي قهرمان بوکس پيشين جهان در شرايطي عنوان شد که رقيب ديرينه وي روز گذشته در فيلادلفيا و در حضور اعضا خانواده‌اش به علت سرطان کبد با عالم هستي بدرود حيات گفت.

+ نوشته شده در  90/08/20ساعت 14:37  توسط نیما رضایی  | 

Bmw هم هواپیما می‌سازد

شرکت خودروسازی بی.ام.و پس از پشت‌سر گذاشتن تجربه‌های کوچک همکاری در صنایع دیگر، این‌بار به طراحی و ساخت فضای داخلی، چیدمان تجهیزات کابین و اتاق خلبان هواپیماهای جت خصوصی روی آورده است.
این اولین‌بار نیست که شاهد ورود یک شرکت خوش‌نام به عرصه‌ای تازه از صنعت و طراحی هستیم. به خصوص در مورد بی.ام.و که بجز صنعت خودروسازی پیش از این هم صنعت پوشاک، تولید دوچرخه، ساخت چمدان‌های مسافرتی و حتی هدفون را تجربه کرده است!

با اینکه بی.ام.و این تجربه تازه را "پیوند دوگانه" نامیده، اما "انتقال نام تجاری" کمی ملموس‌تر به نظر می‌رسد. اصطلاحی که برای نشان دادن ورود یک شرکت خوش‌نام به عرصه‌های تازه صنعتی و ارتباطات تجاری جدید به کار می‌رود، ارتباطاتی که باعث می‌شوند نام‌های تجاری معتبر و قدیمی، مصرف‌کنندگان بیشتری را به سمت صنعت تازه و شرکت‌های کمتر شناخته‌شده بکشاند.

بی.ام.و این‌بار می‌خواهد یک صنعت بزرگ و حساس را تجربه کند و به طراحی و ساخت فضای داخلی، کابین و حتی چیدمان تجهیزات اتاق خلبان هواپیماهای جت خصوصی بپردازد. در حال حاضر طراحی داخلی یکصد عدد جت از دو مدل Phenom 100 و 300 متعلق به شرکت برزیلی Emberaer که سازنده هواپیماهای لوکس خصوصی است، در 7 ترکیب رنگی گوناگون انجام شده است.

مدیران Emberaer معتقدند این همکاری می‌تواند به طرح ایده‌های تازه برای طراحی فضای داخلی و چیدمان تجهیزات هواپیماهای خصوصی منجر شود و راه استفاده از رنگ‌های نو و مواد با کیفیت بالا را در این صنعت هموار کند.این جت خصوصی بیشتر پیش‌نمونه‌ای با یک ویژگی منحصر‌به‌فرد است. ویژگی‌یی که احتمالا در نگاه اول برای شما هم آشنا بوده است: طراحی داخلی از نمونه‌های گوناگون اتومبیل ساخت بی.ام.و الهام گرفته است.

+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 20:39  توسط نیما رضایی  | 

جشن نه چندان جالب آب در اوکراین

مردم در نقاط مختلف دنیا سنتها و جشنهای جالب و گاهی عجیب دارند که برخی از آنها با شوخی چند نفر با هم آغاز شده و کم کم به کل شهر و یک کشور سرایت کرده است، مانند آنچه در یکی از شهرهای کشور اوکراین برگزار شده و به "جشن آب" شهرت یافته است. در این جشن که روز دوشنبه پس از عید پاک برگزار می‌شود، پسران جوان و نوجوان در نقاطی از شهر "لفیف" کمین می‌کنند و با عبور رهگذران و بالاخص دختران جوان و نوجوان، با آب به آنها حمله می‌کنند!

ن مراسم در چند شهر دیگر کشور اوکراین نیز در این روز برگزار می‌شود، تاکنون شکایاتی در زمینه ی آزار و اذیت در هنگام برگزاری جشن و همچنین سرماخوردگی دخترانی که خیس شده اند به پلیس رسیده است، اما چون تعداد این موارد معدود بوده است، پلیس با برگزارکنندگان این جشن برخورد نمی‌کند. چرا که آنها هم عقیده دارند که در همه جای دنیا بی جنبه پیدا میشه ...
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 20:33  توسط نیما رضایی  | 

پرموترین دختر دنیا را ببینید !

دختر 11 ساله تایلندی سوپاترا ساسوفان امروز رسما بعنوان پر موترین دختر دنیا نامش در کتاب رکورد داران به ثبت رسید.

ك كودك تايلندي كه به دليل وجود موهاي زايد فراوان بر روي صورت و بدنش به كودك «گرگ نما» يا «كودك ميموني» شهرت يافته است، در ميان هم كلاسي‌هايش بسيار محبوب است.

«سوپاترا ساسوفان» 11 ساله يك دختر تايلندي است، به نوعي سندرم به نام «آمبراس» مبتلا است. اين سندروم باعث رويش موهاي زائد بر روي صورت، گوش‌ها، دست‌ها، پاها و پشتش شده است. به همين دليل، مردم كشورش به او لقب كودك «گرگ نما» يا كودك «ميموني» داده‌اند.

اين دختر بچه 11 ساله كه شهرت و محبوبيت بسيار زيادي ميان همكلاسي‌هاي خود دارد، در اين باره خاطر نشان كرد: من از اين كه نامي در كتاب ركوردهاي گينس دارم، بسيار خوشحالم!

بر اساس گزارش رسانه‌هاي رسمي تايلند، اين دختر يكي از 50 نفري است كه از اين مشكل رنج مي‌برد، اين كودك در بخشي از صحبت‌هايش گفته بود كه تعداد اندكي از مردم وي را مورد تمسخر قرار داده و لقب صورت «ميموني» را به او داده‌اند.

اين كودك همراه با خانواده‌ خود در يك خانه تك‌اتاق خوابه در منطقه «پراناكوم» در حومه پايتخت زندگي مي‌كند و يكي از سرگرمي‌هاي مورد علاقه‌اش تماشاي تلويزيون است.

پدر اين دختر 11 ساله كه خود يك جواهرساز است، در مصاحبه‌اي با روزنامه‌ ديلي ميل خاطر نشان كرد: پس از تولد دخترم او با اين مشكل مواجه بود. او تا سن دو سالگي دو بار تحت عمل قرار گرفته بود تا بتواند درست تنفس كند. البته دخترم داراي مشكلات ديگري همچون كاهش رشد دندان‌هايش، تاري و كاهش ديد هم است.

وي افزود: متاسفانه با اين كه پزشكان با ليزر حجم وسيعي از موها را برداشته‌اند، اما با رشد سن موها هم ضخيم‌تر مي‌شود.


+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 20:30  توسط نیما رضایی  | 

ایده های جالب قطر برای میزبانی جام جهانی 2022

قرار است جام جهانی قطر در 8 استادیوم با طراحی‌هایی منحصربه‌فرد و مدرن برگزار شود. پوشش خارجی یکی از آن‌ها دارای نمایشگرهایی است که از آن برای پخش زنده مسابقات استفاده می‌شود. یکی دیگر از این استادیوم‌ها با نوارهای رنگی پوشیده شده که سمبل تیم‌های شرکت‌کننده و به نشانه دوستی، تحمل مشترک و احترام به جام جهانی و قطر هستند.

یک دیگر از استادیوم ها الخور نام دارد که در طراحی آن از صدف‌های دریایی الهام گرفته و به شکل یک چشم بزرگ طراحی شده است. طرفداران و تماشاچیان تیم‌ها می‌توانند زیر سایه سقف متحرک و انعطاف‌پذیر آن نشسته و از فضای سبز و باغ‌های اطراف نیز لذت ببرند. در طراحی استادیومی دیگر نیز مجموعه ورزش‌های آبی در نظر گرفته شده است. ورودی یکی دیگر از این استادیوم‌ها نیز به پل دوستی بین بحرین و قطر متصل است. این پل، قطر را به جزیره همسایه‌اش متصل می‌کند و یکی از عجایب معماری دنیای عرب است.

تمام این استادیوم‌ها با انرژی خورشیدی کار می‌کنند و اولین رویداد ورزشی فضای باز را رقم خواهند زد که دارای سیستم تهویه کامل در آب‌وهوای داغ صحرا هستند و به این ترتیب با ثابت نگه داشتن دما به کمتر از 28 درجه سانتی‌گراد نمی‌گذارند آب‌وهوای داغ صحرا، تماشاچیان و ورزشکاران را بیازارد ضمن اینکه این رویداد بزرگ، تجربه ‌هایی از فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر را بدنبال دارد.
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 18:7  توسط نیما رضایی  | 

افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز ویستا و 7 با انجام یک تنظیم ساده

یکی از مشکلات شایع در سیستم‌های تحت ویندوز، کند بودن سرعت بالا آمدن و راه‌اندازی آن است. به طوری که پس از روشن کردن سیستم، زمان زیادی صرف ورود به ویندوز و بارگذاری کامل صفحه دسکتاپ می‌شود. این موضوع در کامپیوترهای قدیمی و سیستم‌هایی که دارای نرم‌افزارهای نصب شده زیادی هستند بیشتر به چشم می‌خورد. بسیاری از کاربران برای حل این مشکل از طریق تنظیمات msconfig به خالی کردن برنامه‌های اجرا شده در Startup میپردازند. این راه مفید است اما همواره نمی‌تواند کافی باشد. در صورتی که از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می‌کنید و با این مشکل روبرو هستید، بایستی بدانید در این دو ویندوز قابلیتی به نام Windows Boot Performance Diagnostics نفهته است که بسیاری از کاربران از آن بی‌خبرند. با فعال نمودن این ابزار، ویندوز به طور اتوماتیک موانعی که باعث کاهش سرعت بالا آمدن ویندوز می‌شود را به طور اتوماتیک تشخیص داده و آنها را رفع می‌کند. در این ترفند قصد داریم به معرفی این قابلیت مفید بپردازیم.

برای این کار:
ابتدا در منوی Start عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter بزنید.
در پنجره Local Group Policy Editor از پنل سمت چپ مسیر زیر را طی کنید:
Computer Configuration > Administrative Templates > System > Troubleshooting and Diagnostics > Windows Boot Performance Diagnostics
اکنون از قسمت سمت راست پنجره، بر روی Configure Scenario Execution level دوبار کلیک کنید.
در پنجره جدید، گزینه Enabled را انتخاب نمایید. همچنین اطمینان پیدا کنید در قسمت Scenario Execution Level گزینه Detection, Troubleshooting and Resolution در حالت انتخاب باشد.
اکنون بر روی دکمه OK کلیک کنید.
حال ویندوز را یکبار Restart نمایید.
اکنون Windows Boot Performance Diagnostics فعال بوده و به تشخیص و حل مشکلاتی که باعث کندی بالا آمدن ویندوز می‌شود می‌پردازد.

دقت نمایید برای این که Windows Boot Performance Diagnostics به درستی کار کند، بایستی سرویس (Diagnostic Policy Service (DPS در محیط ویندوز فعال باشد. برای اطمینان این قضیه:
در منوی Start عبارت Services را تایپ کرده و Enter بزنید.
در پنجره باز شده Diagnostic Policy Service را یافته و اطمینان پیدا کنید وضعیت (Status) آن بر روی Started قرار گرفته است.
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 18:5  توسط نیما رضایی  | 

۱۲ سال اجرای برنامه ۹۰ چقدر فردوسی‌پور را پیر کرده است؟ + تصاویر

 

محمدرضا راستگو گزارشکر برنامه 90 در جدیدترین مطلب وبلاگ خود نوشت:

: تصویر اول مربوط است به ۱۷ اسفندماه ۱۳۷۸؛ محل ضبط مسابقه تلویزیونی دانش فوتبال (در آن سال عادل فردوسی‌پور به عنوان تهیه کننده و مجری و محمدرضا راستگو به عنوان شرکت کننده در آن مسابقه تلویزیونی حضور داشتند).

تصویر سوم مربوط است به ۱۲ خردادماه ۱۳۷۸؛ محل ضبط مسابقه تلویزیونی ۱+۹ شبکه تهران (این مسابقه به تهیه کنندگی سونیا پوریامین برگزار شد که اجرای بخش ورزشی آن را عادل فردوسی‌پور برعهده داشت).

تصویر دوم و چهارم مربوط است به چند روز قبل؛ مردادماه ۱۳۹۰ در این تصاویر (تصویر ۱ و ۲؛ ۳ و ۴) شباهت‌های جالبی دیده می‌شود.

+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 18:4  توسط نیما رضایی  | 

Bugatti new iwrite بوگاتی 1.4 میلیون دلاری جدید

بعد از موفقیت های چشمگیر و رکوردهای پیاپی مدل ویرون شرکت بوگاتی به ادامه تولید مدل های جدید تشویق شده است. این شرکت قبلا اعلام کرده بود که خودروی بعدیش یک سوپراسپرت نخواهد بود اما تا به حال جزئیاتی درباره مدل جدید بوگاتی منتشر نشده بود. در مقاله ای از یکی از مجلات آلمانی به نام آتو موتور اسپورت، رئیس بوگانی اعلام کرد که خودروی جدید برپایه یکی طرح های مفهومی جنجالی آنها به نام ۱۶  C Galibier concept که در سال ۲۰۰۹ به نمایش درآمد خواهد بود. این مدل ۴ نفر ظرفیت سرنشین دارد و صندوق جادار و زیبایی خواهد داشت که تا حدودی شبیه طرح عقب پورشه پانامرا می باشد.
مهم تر از اینها به مشخصات فتی خودرو که برسیم در آن مقاله هرچند توان خروجی موتور ذکر نشده بود ادعا داشت که موتور مدل جدید ۱۶ سیلند خواهد داشت.اما تا آنجا که فعلا مشخص شده است توان تولیدی موتور این مدل ۸۰۰ اسب بخار خواهد بود که در مقایسه به ۱۰۰۱ اسب بخار بوگاتی ویرون ، کمتر شده است.
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 15:55  توسط نیما رضایی  | 

کسانی که موبایلشان سرقت شده، بخوانند!

حدود ۵۷ میلیون مشترک تلفن همراه در ایران وجود دارند و شاید این نکته اغراق نباشد که بخش اعظمی از آن‌ها از حقوق خود بی‌اطلاعند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از citna، این سوال مطرح است که آیا در جریان تدوین قانون جامع ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات کشور، فصل مستقل و کاملی به بحث تلفن همراه و حقوق مشترکان با آن اختصاص داده شده است؟

نخستین قانون مخابرات کشور، در تاریخ ۱۳۵۰ به تصویب رسیده و با توجه به این که تلفن همراه از سال ۷۳ وارد کشور شد، بالطبع حرفی از این وسیله به صورت مستقل در قانون مذکور به میان نیامده بود اما هیات وزیران در سال ۸۳، به پیشنهاد وزارت تغییر نام یافته‌ی پست و تلگراف و تلفن به ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و با استناد ماده‌ی چهارم قانون برنامه‌ی سوم توسعه، اساسنامه‌ شرکت مادر تخصصی مخابرات ایران و به استناد مواد دو و چهارم قانون برنامه‌ی سوم با تغییر نام و اصلاح اساسنامه‌ی مرکز سنجش از دور ایران، اساسنامه‌ی شرکت ارتباطات سیار را تصویب کرد و این شرکت در قالب شرکت تابعه‌ی مخابرات ایران ساماندهی شد.

از زمان ورود تلفن همراه به کشور بارها از کیفیت نامطلوب شبکه‌ی تلفن همراه، تعرفه‌ها، ودیعه‌ها، نحوه‌ی سرویس‌دهی اپراتور، زمان تحویل سیم‌کارت‌ها،‌ ابهامات در مناقصه‌های برگزار شده در این حوزه، دریافت هزینه برای ارایه‌ی سرویس‌هایی که درواقع باید رایگان ارایه می‌شدند، سخن به میان آمده و پاسخ‌هایی از مسوولان شنیده‌ شده است اما کمتر به موضوع حقوق مشترکان تلفن همراه هنگام سرقت گوشی و سیم‌کارت مطرح شده است.

سرقت تلفن همراه معضلی است که هر روز اخبار متعددی از آن در سطح جامعه به گوش می‌رسد و به تبع حقوقی را در این راستا درباره مشترکان باید متصور شد.

در قوانین موجود درباره تلفن همراه، مواردی در مورد مجازات استفاده‌های غیرمجاز از وسایل مخابراتی و نحوه‌ی برخورد با ایجاد مزاحمت برای دیگران ذکر شده است و بعضا مصوبات پراکنده‌ای در جهت حفظ حقوق مشترکان تدوین شده است، اما این سوال مطرح است که آیا مشترکان تلفن همراه از تمامی‌ حقوق خود در قبال این وسیله‌ی ارتباطی آگاهند؟

تاکنون کدام حقوق مشترکان به طور مستقل به اطلاع آن‌ها رسانده و تا امروز براساس کدام قانون عمل شده است؟ چه قانونی از حریم خصوصی افراد در قبال این وسیله حمایت می‌کند و آیا می‌توان با استناد به آن، نقض‌کنندگان این حریم را مورد پیگیری قرار داد؟

بر اساس آیین‌نامه ارائه خدمات پیام چندرسانه‌یی که حدود چهار سال پیش در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده است، در صورت فروش یا سرقت تلفن همراه ( سیم کارت ) مشترک باید نسبت به انجام مراحل قانونی (بر اساس مقررات مربوط) اقدام کند. در غیراین صورت عواقب ناشی از هرگونه سوء استفاده از این تلفن همراه و خدمات مرتبط به عهده مشترک است.

اما آیا همه مشترکان تلفن‌ همراه، می‌دانند در صورتی که گوشی تلفن ‌همراهشان به سرقت رفت چه اقدامی را برای پی‌گیری سریع انجام دهند تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود؟

مشترکان می‌توانند در زمان به سرقت رفتن گوشی‌ و یا مفقود شدنش به نزدیک‌ترین کلانتری مراجعه کرده و سرقت گوشی‌شان را اعلام کنند که البته بهتر است کلانتری در همان محل به سرقت رفتن و یا مفقود شدن گوشی باشد و پس از آن از طریق مراجع قضایی موضوع را پی‌گیری کنند؛ همچنین برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ از سیم‌کارت به یکی از دفاتر خدمات مشترکان مراجعه و نسبت به مسدود کردن سیم‌کارت سرقت شده اقدام کنند.

در زمان سرقت گوشی‌های تلفن همراه معمولا مخابرات پس از اطلاع مشترک، از طریق شماره سریال ۱۵ رقمی که در گوشی‌ و پکیج آن‌ قرار دارد، به پیگیری و ردیابی گوشی‌ها اقدام می‌کنند و مشترکانی که این شماره را ندارند با توجه به اینکه داشتن این شماره برای ردیابی گوشی الزامی است؛ می‌توانند با زدن کلید * و سپس مربع و درنهایت عدد (۰۶) و دوباره کلید مربع، از این شماره مطلع شوند.

معمولا با تغییر شماره‌ی سریال گوشی‌های به سرقت‌رفته و یا مفقود شده می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؛ به‌طوری که امکان شناسایی و یا ردیابی آن‌ها از بین می‌رود اما در گوشی‌های نسل جدید که وارد بازار می‌شوند، امکان تغییر شماره سریال وجود نداشته و یا کار بسیار مشکلی است.

گوشی‌های سرقت شده معمولا به فروش می‌رسند، بنابراین کارشناسان تاکید دارند که افراد باید در خرید گوشی‌ها دقت داشته باشند تا نسبت به خرید انواع معتبر و دارای ضمانت‌نامه اقدام کنند، زیرا در نهایت فردی که اینگونه گوشی را بدون فاکتور خریداری کرده، مقصر و مجرم شناخته می‌شود.

اما کارشناسان به خریداران هشدار می‌دهند که در زمان خرید گوشی تلفن همراه از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای پروانه کسب معتبر بوده و حتما فاکتور خرید ممهور دریافت کنند و با استعلام از چند فروشنده از نوع گارانتی و قمیت‌ها مطلع باشند و چنانچه به موارد تخلفی برخورد کردند آن را به کمیسیون رسیدگی به شکایات اتحادیه مربوطه اطلاع دهند.

مدیر کل پیشین بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت ارتباطات سیار ایران هم در سال ۸۶ در گفت‌و‌گو با ایسنا گفته بود: روزانه در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ نامه‌ی ردیابی گوشی‌های تلفن همراه مفقودی و یا به سرقت رفته به واحد مربوطه ارسال می‌شود.

به گفته محمد آبایی ماهانه به طور متوسط حدود هشت هزار نامه برای ردیابی گوشی به این واحد ارسال می‌شود و معمولا درصد بیش‌تری از ردیابی گوشی‌ها به نتیجه می‌رسند و گوشی‌ها پیدا می‌شوند البته ممکن است در این بین از گوشی مورد نظر استفاده نشود و یا به طریق دیگری از آن استفاده شود که در آن زمان کار ردیابی غیرممکن خواهد شد.

+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 15:49  توسط نیما رضایی  | 

آیفون 5 چهارم اکتبر معرفی می شود

مدتی است که حرف های زیادی از آیفون 5 زده میشه و همه منتظر این هستن ببینن که این شاهکار کی قراره معرفی بشه.با وجود این که سایت رسمی اپل اعلام رسمی نکرده ولی جان پچکاوزکی ادعا دارد که تیم کوک(مدیر عامل اپل) قرار است چهارم اکتبر معرفی شود.تیم کوک، مدیر عامل جدید اپل این مراسم را برگزار خواهد کرد. کاری که قبلا استیو جابز انجامش می داد. قطعا این محک جالبی برای مدیر عامل جدیدی است که تا حالا هیچ محصول مهمی را معرفی نکرده است. باید ببینیم تیم کوک چه توانایی هایی را از خود بروز می دهد و تا چه اندازه می تواند چهره ای که استیو جابز به اپل می داد را باز هم حفظ کند. البته او در این مراسم تنها نیست و بنا بر گفته پچکاوزکی قرار است چند تن از دیگر مدیران اپل هم او را همراهی کنند. از جمله آن ها می توان به فیلیپ شیلر، اسکات فورستال و ادی کیو اشاره کرد. اگر این آخری را نمی شناسید، بدانید که اخیرا به عنوان معاون ارشد نرم افزار ها و سرویس های اینترنتی اپل منصوب شده است.
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 15:46  توسط نیما رضایی  | 

۵ مشخصه ی برتر تلویزیون های ۲۰۱۱

در حالی که سال 2011 از نیمه گذشته است تلویزیون های 3 بعدی تازه کار خود را شروع کرده اند. در اینجا برداشت ما از 5 خصیصه ی این تلویزیون ها در 6 ماه گذشته ارائه شده است.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، در حالی که سال ۲۰۱۱ از نیمه گذشته است تلویزیون های ۳ بعدی تازه کار خود را شروع کرده اند. در اینجا برداشت ما از ۵ خصیصه ی این تلویزیون ها در ۶ ماه گذشته ارائه شده است.۱- تکنولوژی FPR در مقایسه با ۳ بعدی های معمولی

مشتریان به تب تلویزیون های ۳ بعدی گرفتار شدند و آنچه حقیقتا افراد را هیجان زده کرد، تکنولوژی جدیدی بود که نمایش خانگی را با کیفیت بالا، به صورتی راحت و مقرون به صرفه میسر ساخته بود. بیشتر مباحث پیرامون تفاوت بین سینمای ۳ بعدی LG  با تکنولوژی FPR و سینمای ۳ بعدی معمولی صورت پذیرفته است. برخی متخصصین تکنولوژی، FPR را “Passive” نامیده اند در مقایسه نوع ۳ بعدی آن نیاز به عینکهای active-shutter دارد. برخلاف عینک های active shutter، عینک های FPR باتری یا سیم ندارند، و شما می توانید صفحه ی نمایش را بجای این که در مقابل آن بنشینید از زوایای دور تماشا کنید.

۲- عینک های ۳ بعدی

مطلبی که در مورد عینک های ۳ بعدی مطرح است ترکیب نامناسب و نچسب آن است. مدل های مختلفی از عینک ها در بازار موجود است و بخاطر این که افراد این عینک ها را به امانت گرفته و در مورد انواع مختلف آن آموزش می بینند، تعجب آور نیست که افراد به صورت آنلاین در مورد این که کدام یک ظاهر مناسب تری دارد و یا راحت تر می باشد صحبت کنند. و این جا درست همانجایی است که LG قابلیت مطرح شدن را دارد. بخاطر وجود تکنولوژی FPR، عینک های LG سبک، مقرون به صرفه ولی نامناسب از لحاظ ترکیب می باشند.

مهمتر این که این عینک ها برای چشم ها ایمن هستند که این موضوع بسیار اهمیت دارد. عینک های active shutter می تواند باعث ایجاد سرگیجه شود به ویژه بعد از استفاده از آن به مدت طولانی. اما عینک ها FPR بیننده دچار سرگیجه نمی کنند.

۳- هوشمند

در برخی بازارها همچون بازار خانگی LG، این خصیصه مهمترین تلقی می شود. ابزارهای هوشمند در همه جا هستند و همه در مورد آن ها صحبت می کنند. و حالا تلویزیون ها بازار را با ویژگی های هوشمند خود متحول کرده اند چرا که دیگر تلویزیون ها فقط ابزاری برای تماشا نیستند. تلویزیون های هوشمند به کاربران خود امکان دسترسی سریع و آسان به منظور بهره گیری از اینترنت را بدون کامپیوتر فراهم می آورند. همچنین این تلویزیون ها به انواع مختلفی از ویدیو های با کیفیت ۳ بعدی متصل می شوند.  

۴- دستگاه های ورودی دیداری

تلویزیون ها کارکردهای بیشتری را نسبت به آن چه ما از آن ها استفاده می کنیم دارا می باشند. با توجه به ویژگی های هوشمند، تعجب آور نیست که دستگاه های ورودی جدیدی نیز موجود می باشد. برخی کارخانجات صفحه کلید QWERTY یا لمسی را معرفی کرده اند. در این میان ال جی ، کنترل جادویی یا Magic Motion Remote Control را معرفی کرده است. این کنترل جادویی همانند دسته wii بوده و کاربری بسیار راحت و جذابی دارد.

۵ - تاثیر صوتی ۳ بعدی

بعد از ظهور سیستم های نمایش خانگی و تلویزیون های ۳ بعدی، مردم در مورد قابلیت صدای ۳ بعدی که به صورت استریو بود صحبت می کردند. با وجود این سیستم می توانید صدا را علاوه بر شنیدن از سمت چپ و راست، از بالا و پایین نیز بشنوید. دیدن و شنیدن به صورت ۳ بعدی بسیار هیجان آور می باشد.

این موارد مهمترین مباحث در این زمینه در نیمه ی اول سال ۲۰۱۱ می باشند.
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 15:44  توسط نیما رضایی  | 

تاریخ تولد و میزان تحصیلات بازیگران سینما ایران

پوریا پورسرخ : متولد۵۶ در تهران.دکترای فیزیولوژی گیاهی
لاله اسکندری : متولد ۵۱ در تهران. لیسانس گرافیک
مهناز افشار : متولد ۵۶ در تهران. دیپلم تجربی….
پژمان بازغی : متولد ۵۳ در تهران. لیسانس صنایع
عسل بدیعی : متولد ۵۶ در تهران.لیسانس تغذیه
زیبا بروفه : متولد ۵۴ در تهران. لیسانس حقوق قضایی
ماهایا پتروسیان : متولد ۴۸ در تهران. لیسانس تئاتر
پارسا پیروزفر : متولد ۵۱ در تهران. لیسانس نقاشی
هانیه توسلی : متولد ۵۸ در همدان.دانشجوی رشته نمایش نامه نویسی
هدیه تهرانی : متولد ۵۱ در تهران.دیپلم
بهناز جعفری : متولد ۵۳ در تهران. لیسانس ادبیات نمایشی
رامبد جوان : متولد ۵۰ در تهران.دیپلم
چکامه چمن ماه : متولد ۵۹ در تهران.دیپلم مجسمه سازی
لیلا حاتمی : متولد ۵۱ در تهران. تحصیل در مهندسی برق و ادبیات مدرن فرانسه را در سوییس نیمه کاره رها کرد
مجید حاجی زاده : متولد ۵۸ در تهران.تحصیل در رشته میکروبیولوژی را رها کرد و هم اکنون تئاتر می خواند
میترا حجار : متولد ۵۵ در تهران.دیپلم
امین حیایی : متولد ۴۹ در تهران. تحصیل در رشته کامپیوتر را رها کرد
شهاب حسینی : متولد ۵۲ در تهران. تحصیل در رشته روانشناسی را رها کرد
شهرام حقیقت دوست : متولد ۵۱٫ کارشناس رشته تئاتر
رضا داوود نژاد : متولد ۵۹ در تهران. تحصیل در رشته حقوق را رها کرد
سام درخشانی : متولد ۵۹ در تهران.تحصیل در رشته نمایش را رها کرد
بهرام رادان : متولد ۵۸ در تهران. لیسانس مدیریت بازرگانی
حبیب رضایی : متولد ۴۸ در مشهد. لیسانس مدیریت بیمارستان
بهاره رهنم : متولد ۵۲ در تهران.لیسانس ادبیات فارسی و حقوق قضایی.دانشجوی فوق لیسانس در رشته نمایش
مریلا زارعی : متولد ۵۳ در تهران. لیسانس مهندسی صنایع قضایی
فقیهه سلطانی : متولد ۵۳ در تهران.لیسانس ادبیات نمایشی
رامبد شکرآبی : متولد ۵۱ در تهران. دیپلم ریاضی
رضا شفیعی جم : متولد ۵۰ در تهران. لیسانس نقاشی
غزل صارمی : متولد ۵۷ در تهران.دیپلم
میلاد صدر عاملی : متولد ۶۱٫ دانشجوی رشته مهندسی نساجی
امیر حسین صدیق : متولد ۵۱ در نیشابور. دیپلم بازیگری
لادن طباطبایی : متولد ۴۹ در تهران.لیسانس بازیگری
شبنم طلوعی : متولد ۵۰ در تهران. دیپلم
پرستو صالحی : متولد ۵۶ در تهران. لیسانس
رزیتا غفاری : متولد ۵۱ در تهران. لیسانس کارگردانی سینما
شقایق فراهانی : متولد ۵۱ در تهران. لیسانس نقاشی
گلشیفته فراهانی : متولد ۶۲ در تهران. دانشجوی رشته موسیقی
نگار فروزنده : متولد ۵۷ در تهران.دیپلم
حدیث فولادوند : متولد ۵۶ در تهران.فوق دیپلم
علی قربان زاده : متولد ۵۷ در تهران.دیپلم
شبنم قلی خانی : متولد ۵۶ در تهران. فوق لیسانس رشته تئاتر
ترانه علیدوستی : متولد ۶۳ در تهران. دیپلم
مهتاب کرامتی : متولد ۵۰ در تهران. لیسانس میکروبیولوژی
نیکی کریمی : متولد ۵۰ در تهران. دیپلم تجربی
مانی کسراییان : متولد ۵۵ در شیراز. لیسانس بازیگری
باران کوثری : متولد ۶۴ در تهران. دیپلم موسیقی
کامبیز کاشفی : متولد ۵۶ در تهران. دیپلم
محمد رضا گلزار : متولد ۵۴ در تهران.لیسانس مکانیک سیالات
پوپک گلدره : متولد ۵۰ در تهران. لیسانس روانشناسی
سروش گودرزی : متولد ۵۳ در تهران. لیسانس کامپوتر
لادن مستوفی : متولد ۵۱ در شهسوار. لیسانس کارگردانی
مرجان محتشم : متولد ۴۸ در تهران، رها کرده دبیرستان
یکتا ناصر : متولد ۵۷ در تهران.لیسانس مهندسی محیط زیست
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 15:41  توسط نیما رضایی  | 

موقع عصبانیت شکلات بخورید!

پژوهشگران انگلیسی مکانیزمی را یافتند که از طریق آن سطح پایین سروتونین منجر به بروز خشم می شود و نشان دادند که با خوردن شکلات و تخم مرغ می توان خشم را کاهش داد
به گزارش خبرگزاری مهر، بارها پیش آمده است که صبحها با بدخلقی از خواب بیدار شده اید. اکنون گروهی از دانشمندان دانشگاه کمبریج نشان دادند که بدخلقی به دلیل سطوح انتقال دهنده عصبی سروتونین است که وقتی فرد غذا نخورده باشد نوسان می کند استرسی که در اثر این نوسان ایجاد می شود منجر به بروز خشم و عصبانیت می شود.

این محققان به منظور دستیابی به این نتایج با استفاده از رزونانس مغناطیسی، تاثیرات سطوح سروتونین مغز 30 داوطلب سالم را در پاسخ به تحریکاتی چون چهره های خشمگین، غمگین و یا بیانات خنثی بررسی کردند.

در طول این تحقیقات، دانشمندان سطوح سروتونین داوطلبان را با دستکاری رژیم غذایی آنها تغییر دادند و به خصوص با استفاده از "تریپوفان"، ماده ای که برای تولید سروتونین مطلوب است و به اندازه کافی در سفیده تخم مرغ، بعضی از ماهیها و شکلات وجود دارد این دستکاری را انجام دادند.

سپس با مشاهده فعالیت نواحی مختلف مغز دریافتند که سطوح پایین سروتونین، کورتکس جلوپیشانی را برای کنترل پاسخ خشمی که در بادامه مغز ساخته شده است به شدت دچار مشکل می کند.

این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "از دهه های قبل می دانستیم که سروتونین نقش مهمی در خشم و پرخاشگری ایفا می کند اما تنها از مدتی قبل فناوری را به دست آورده ایم که می تواند درون مغز را نگاه کند و روشی را که با آن این انتقال دهنده عصبی پالسهای احساسی ما را تنظیم می کند مورد بررسی قرار دهد."

براساس گزارش تکنوراتی، به گفته این محققان، هرچند این نتایج در مورد داوطلبان سالم به دست آمد باوجود این می توانند در خصوص علل بروز طیف وسعیی از اختلالات روانی که در آنها خشم یک عنصر مشترک است توضیح دهد.
+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 15:40  توسط نیما رضایی  | 

عادت های زننده ما انسانها

در این بخش چند عادت جالب اما عجیبی که در بین ما ایرانیها خیلی رواج داره  را مرور میکنیم ، متاسفانه هر روز در اجتماعی که در اون زندگی می کنیم شاهد چنین مواردی هستیم و میشه گفت پولدار و فقیر بودن و حتی با سواد و بی سواد بودن هم برای اینجور عادت ها ملاک نیست . امیدوارم  شما دوست عزیز راد اس ام اسی که مطالب زیر را میخوانی ، دارای چنین رفتارهایی نباشی و اگر هم کم و بیش از بعضی از اونها بی بهره نیستید؛ بدون هیچ حساسیتی نکات این مطلب یک یادآور باشه برای تجدید نظر در مورد چنین عادت هایی ، ضمن اینکه خود بنده هم بعضا در مواردی زیاده روی میکنم و در بعضی از موارد بی نصیب نیستم!

 

۱٫ دخالت بیجا در امور خصوصی دیگران و غیبت :

یکی از مواردی که به شدت بین مردم مرسوم شده است عمل زشت غیبت می باشد. که جدیدا اسم غیبت رو میذارن نقل قول و به غیبت ادامه میدن ، این روزها زمانی که افراد همدیگر را ملاقات می کنند و یا در میهمانی ها حاضر میشوند عملاً حرفی جز غیبت کردن در مورد دیگران ندارند و با هیجان کامل به این کار مبادرت می کنند. برخی هم به خود اجازه میدهند در حریم خصوصی ترین مسائل دیگران وارد شوند و به امر و نهی و دخالتهای بی مورد بپردازند. حتی بعضی ها پا را فراتر گذاشته و بدون هیچ خجالتی داخل وسائل شخصی جستجو میکنند، نمونه دیگر و بسیار مرسوم بین ما ، جستجو در گوشی موبایل دوستان و یا آشنایان است ، گالری ، دفترچه تلفن و قسمت پیامک های موبایل .

۲٫ عدم رعایت حق عابرین پیاده

در اکثر نقاط دنیا دیدن یک عابر پیاده در خیابان به معنای فرمان ایست و احتیاط برای راننده مقابل است در صورتیکه در ایران برخی رانندگان به محض دیدن عابر پیاده سرعت خود را بیشتر نموده و بدون لحاظ کردن مسائل ایمنی و حق تقدم با بی رحمی تمام و با ایجاد رعب و وحشت برای عابرین پیاده به مسیر خود ادامه میدهند. خصوصا در پیاده رو ها که انگار حق تقدم با موتور سواران است ! ، عابرین پیاده در پیاده رو ها باید مواظب باشند که موتور با آنها برخورد نکند !

۳٫ حفظ علائم نو بودن کالا :

همسایه تان اتومبیلی نو خریداری کرده اما بعد از سپری شدن یک هفته یا ۲-۳ ماه  هنوز برچسب شماره اولیه که بصورت تکه کاغذی روی شیشه جلو چسبیده است را جدا نکرده و حتی فومهایی که بصورت ضربه گیر در اطراف دربهای ماشین نصب شده است کماکان وجود دارند. ویا حتی پلاستیک نایلونی روی صندلیها ، که واقعا در تابستان عذاب آور است ! دوستتان نیز بعد از گذشت یک هفته هنوز برچسب روی نمایشگر گوشی موبایل جدیدش را جدا نکرده ! یکی از آشنایان تلوزیون ال سی دی خریداری کرده ، اما با گذشت ۶ ماه ، هنوز ۲-۳ تا برچسب مشخصات گوشه های تلوزیون رو جدا نکرده ! (همین الان که این مطلب رو ادیت میکنم یکی از برچسب های ال سی دی خودم رو که روی مانیتورم هست رو جدا میکنم!!  )

۴٫ تنبلی و از زیر کار در رفتن و عدم مسئولیت پذیری :

متوسط ساعت مفید کار در ایران کمتر از یک ساعت و سی دقیقه میباشد که دلیل آن نبودن فرهنگ کار، فقدان انگیزه، تنبلی و بی مسئولیتی افراد است. این امر باعث نارضایتی ارباب رجوع، پایین آمدن کارایی و بهره وری و در کل کاهش پیشرفت ملی خواهد شد. در اغلب شرکتها، ادارات و سازمانها اینگونه باب شده که کسی زرنگ و باذکاوت است که تا حد امکان از انجام مسئولیتهایش شانه خالی کند و کم کاری را استراتژی اصلیش بداند و در عین حال حقوق و مزایایش را بصورت تمام و کمال دریافت نماید. کارمندان هیچ تلاشی در راستای بالابردن کیفیت و راندمان شرکت انجام نداده و در عین حال انتظار بالا رفتن درآمد خود را دارند. به ارباب رجوع کمتر احترام گذارده میشود و طلبکارانه با وی برخورد میشود.

۵٫ تجمل گرایی و مصرفی شدن :

امروزه شاهد آن هستیم که جامعه با سرعتی باور نکردنی به سوی مصرفی شدن در حال حرکت است. افراد بجای سرمایه گذاری پول خود در مکان مناسب و برای تولید بیشتر و اشتغال زایی ملی، ترجیح میدهند با خرید اتومبیلهای گران و کالاهای لوکس مصرفی ظاهری معقول کسب نموده و اعتبار خود را در بین اطرافیانشان بالا ببرند. چشم و هم چشمی های فراوان، گرفتار وامها و قرضهای سنگین شدن و (راد اس ام اس) استرس از جمله پیامدهای این مسئله است. اکثر مردم خوشبختی را در تجملات و برتری مالی می دانند و بین نیازها و خواسته هایشان تمایزی قائل نمی شوند. مسابقات و رالی خرید امری ناپسند ولی متداول در جامعه ایرانی است.

۶٫ فقدان فرهنگ تشکر و احترام :

از کوچه و خیابان گرفته تا دانشگاه و محل کار و اماکن عمومی، کمتر شاهد شنیده شدن جملاتی مانند “از لطف شما ممنونم”، “خواهش میکنم”، “اختیار دارید”، “تمنا می کنم”، “بفرمایید”، “بزرگوارید”، … هستیم. بجای آن فضای زیرآب زنی، استفاده از الفاظ ناشایست، بی حرمتی به افراد مسن، به سخره گرفتن افراد، بالا بردن تن صدا،… امری متداول شده است. مردم باید بیاموزند احترام به دیگران، احترام به هویت ملی یک کشور محسوب میشود. اگر افراد یک مملکت به یکدیگر احترام نگذارند چگونه میتوانند انتظار کسب احترام از ملتهای دیگر را داشته باشند؟!

۷٫ عدم رعایت نظافت شخصی و شهری :

احتیاج به توضیح ندارد که متاسفانه نظافت شخصی و اجتماعی از طرف برخی افراد جامعه رعایت نمیگردد. از طرز لباس پوشیدن تا بوی بدن و دهان و آرایش موها گرفته تا ریختن زباله در محیطهای شهری و تفریحی اهم موارد عدم رعایت نظافت است. حتی به عینه خودم دیدم که با وجود سطل های زباله بزرگی که در هر کوچه ای دیده میشه ، انواع و اقسام زباله ها رو در کنار آنها میریزند !

۸٫ درگیری در صف و نوبت :

صف ها هرکجا و به هر علتی که تشکیل شوند معمولاً تبدیل به جولانگاه بی نظمی، درگیری، فحاشی و هتاکی عده ای از افراد به اصطلاح “زرنگ” خواهند شد. حفظ نظم و ترتیب در صف نشان دهنده بالا بودن رتبه اجتماعی و فرهنگ کسانی است که در صف حضور دارند.(راد اس ام اس) متاسفانه شاهد آن هستیم که در برخی امور مذهبی و خیریه مانند سرو غذای نذری نیز چنین بی نظمی ها و زد و خوردهایی بوجود می آیند. احتمالاً باید برخورد کرده باشید در مجالس عروسی گاهی زمان سرو شام جمعیت با چه سرعتی به سمت میز سلف سرویس هجوم می آورند! بیشتر این موارد متاسفانه در صف نانوایی ها اتفاق میافته مخصوصا در ماه مبارک رمضان .

۹٫ پرورش اندام برای رعب و وحشت :

شاید دیده باشید پسرانی که با اندامهای پرورش یافته و عضلانی درحالی که بازو و اندام خود را در معرض نمایش گذاشته اند با چهره ای مهاجم و آماده درگیری در همه جا پرسه می زنند! آنها با نگاه خود اطرافیانشان را به مبارزه می طلبند! چه نکوهیده است زمانی که برخی افراد انگیزه های اصلی ورزش و تناسب را فراموش کرده و صرفاً برای عرض اندام، قلدری و جلب توجه در سطح جامعه اقدام به حجیم کردن عضلات خود می کنند .

۱۰٫ اسراف، اسراف، اسراف!:

اسراف یعنی زیاده روی در مصرف، بیهوده مصرف کردن، بیش از نیاز مصرف کردن، مصرف کنترل نشده، دور ریختن چیزی که میتوان از آن استفاده کرد. کافیست با محاسباتی ابتدایی متوجه شوید که میزان اسرافی که در کشور به عناوین مختلف همه روز در حال انجام است اگر جلوگیری می شد، چه میزان در صرفه جویی خانوادگی و ملی اثر می گذاشت و مشکلات چه تعداد از مردم حل می شد.

+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 15:37  توسط نیما رضایی  | 

ايرباس ماهان بدون چرخ در مهرآباد نشست

يك فروند هواپيماي مسافربري متعلق به شركت هواپيمايي ماهان روز شنبه به دليل بازنشدن چرخ‌هايش اقدام به فرود اضطراري در فرودگاه مهرآباد تهران كرد؛ اين هواپيما روز جمعه نيز اندكي پس از برخاستن از فرودگاه مشهد به دليل بروز نقض فني در سيستم هيدروليك مجبور به بازگشت به فرودگاه و انجام فرود اضطراري شده بود.

به گزارش خبرگزاري مهر، يك فروند هواپيماي ايرباس ۳۰۰ متعلق به شركت هواپيمايي ماهان كه روز شنبه از مشهد عازم تهران بود، به علت باز نشدن چرخ‌هايش مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه مهرآباد شده است.

بر اساس اين گزارش پس از آن كه خلبان هواپيماي شركت هواپيمايي ماهان به برج مراقبت فرودگاه مهرآباد اعلام كرده بود، كه چرخ‌هاي هواپيما باز نمي‌شود، روي باند فرودگاه كف مخصوص ريخته شده و خلبان اقدام به فرود اضطراري كرده است.

اين گزارش همچنين حاكي از آن است كه در اين حادثه به هيچ كدام از مسافران اين هواپيما آسيبي وارد نشده است.

بر اساس گزارشي كه در سايت "اوي‌ايشن هرالد" منتشر شده است، اين هواپيما در روز جمعه نيز اندكي پس از برخاستن از فرودگاه مشهد دچار نقض فني شده و مجبور به بازگشت به اين فرودگاه و انجام فرود اضطراري شده بود.

به گزارش واحد مركزي خبر، سعيد چلندري، مديركل فرودگاه‌هاي خراسان رضوي در باره اين حادثه گفته است: «دو چرخ اين هواپيما هنگام فرود و پس از نشستن روي باند، دچار آتش سوزي شد كه به سرعت مهار شد.»

ايران از جمله كشورهايي است كه بيشترين سوانح هوايي را به خود اختصاص داده است و هر از چندگاهي گزارش‌هايي درباره سانحه هوايي در ايران منتشر مي‌شود.

آخرين سانحه مرگبار هوايي در ايران در دي ماه سال گذشته خورشيدي روي داد كه در جريان آن يك فروند هواپيماي بوئينگ ۷۲۷ شركت هواپيمايي ايران اير، هما، در نزديكي اروميه سقوط كرد و بيش از ۷۰ نفر از سرنشينان آن كشته شدند.

به گفته كارشناسان يكي از دلايل اصلي بالا بودن ميزان سوانح هوايي در ايران فرسوده بودن ناوگان هواپيمايي است كه پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ تلاشي در جهت نوسازي آن و خريد هواپيماهاي نو صورت نگرفته است.

همچنين يكي از دلايل فرسوده بودن ناوگان هواپيمايي ايران تحريم‌هاي آمريكا به شمار مي‌آيد كه شركت‌هاي هواپيمايي در ايران را از خريد هواپيماهاي مدرن غربي باز داشته است.

از اين رو در سال‌هاي گذشته شركت‌هاي هواپيمايي در ايران، براي تأمين هواپيماهاي مورد نياز خود، بيشتر به خريد يا اجاره هواپيماهاي روسي روي آورده‌اند كه از نظر ايمني نسبت به هواپيماهاي غربي در سطح پايين‌تري قرار دارند.

از سوي ديگر به دليل فرسوده بودن ناوگان هواپيمايي در ايران، بسياري از هواپيماهاي ايراني، از جمله بيش از نيمي از ناوگان هوايي ايران‌اير اجازه پرواز بر فراز اروپا را ندارند و از اين رو شركت هواپيمايي ايران‌اير از اين هواپيماها در مسيرهاي داخلي استفاده مي‌كند.
+ نوشته شده در  90/08/18ساعت 20:38  توسط نیما رضایی  | 

مشاهده موجودات فرازمینی در منطقه ای توریستی در آمازون + فیلم

عکس‌هایی که مشاهده می‌کینید چند روز پیش توسط یک فعال در زمینه موجودات فضایی به نام جان کوهن منتشر شده است که در آنها قطعاتی از یک ویدیو که توسط دو توریست در جنگل‌های آمازون گرفته شده است نشان داده شده است و ادعا می‌شود که موجود عجیبی که به همراه نوری مشعشع در پس زمینه این فیلم است مربوط به موجوداتی فرازمینی است. این منطقه از جنگلهای آمازون پس از گزارشهای مردمی‌مبنی بر مشاهده موجودات عجیب مدتی است که تحت تدابیر امنیتی قرار گرفته است.

نور خیره کننده ای که به بشقاب پرنده‌ها منتسب است.توریستهای فیلمبرداری کننده از این صحنه و دختری که در فیلم لباس زرد به تن دارد این موجود را به چشم دیده اند.دانلود

+ نوشته شده در  90/08/18ساعت 20:9  توسط نیما رضایی  | 

یه عکس از کل شایعات مربوط به نسل بعدی آیفون


+ نوشته شده در  90/08/17ساعت 16:37  توسط نیما رضایی  | 

اپل-ایفون

جدیدترین شایعه منتشر شده درمورد نسل بعدی آیفون!
یک منبع قابل اعتماد از Foxconn از نسل ۵ام iPhoneهای اپل خبر داد. برجسته ترین این خبرها این است که iPhone 5 که در Foxconn دیده شده و بزودی وارد مرحله تولید انبوه خواهد شد. در مورد طرح بدنه iPhone 5 بیشتر شبیه iPhone 4 خواهد بود با دو تفاوت بسیار شاخص: جنس بدنه و سایز صفحه نمایش.با این وجود برخی منابع خبر از این ادعا می دهند که iPhone 5 یک بدنه پشتی انحنا دار را ایجاد خواهد کرد.اینم


چند تا عکس کانسپ دیگه از آیفون بعدی که شابعه شده قراره ال سی دیش بشه 4 اینچ
به گفته یک منبع چینی , اپل به زودی کیس شیشه ایی پشت آیفون 4 را کنار خواهد گذاشت و در عوض از پوشش آلومینیومی که در آیفون نسل اول نیز شاهد آن بودیم استفاده خواهد کرد . به گفته Taiwan’s Economic Daily News ایده ساختن آیفون بعدی به شکل iPod Touch بعد از مشکلات بسیار با رنگ سفید آیفون 4 و خط هایی که بر روی شیشه عقب دستگاه افتاد , به وجود آمد .آنتن آیفون نیز دوباره طراحی خواهد شد . کاهش سیگنال آنتن جنجال بزرگی به پا کرد که البته بعد ریلیز شدن iOS 4.1 تا حدی بر طرف شد , ممکن است اپل نیز برای پایان دادن به شایعات آنتن آیفون نسل بعدی را در پشت لوگو اپل قرار بدهد به طوری که سیگنال ها به راحتی نفوذ کنند .
+ نوشته شده در  90/08/17ساعت 16:35  توسط نیما رضایی  | 

Red Dead Redemption

همان‌طور که حتما تابحال متوجه شده‌اید بازی سرخپوست مرده: رستگاری، مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را زیر نظر استودیو بازی‌سازی راک‌استار، شعبه‌ی سن‌دیگو سپری کرده و کمپانی راک‌استار گیمز مسوولیت انتشار آن برای پلت‌فرم‌های ایکس‌باکس360 و پلی‌استیشن3 را برعهده گرفته است. شاید یکی از بدترین اخبار در خصوص این بازی عدم انتشار آن برای رایانه‌های شخصی و محروم ماندن بازی‌کننده‌های این پلت‌فرم از یکی از بهترین عناوین Open World باشد.بازی‌کننده‌ها در سرخپوست مرده: رستگاری با یک GTA وسترن سروکار دارند. برای ساخت بازی از RAGE، موتور پایه‌ی پیشرفته‌ی راک‌استار بهره‌گرفته شده است که پیش از این قابلیت‌های خود را در قسمت چهارم از مجموعه بازی‌های GTA به اثبات رسانده است.
سرخپوست مرده: رستگاری تمرکز ویژه‌ای بر تیراندازی دارد. سیستم تیراندازی این بازی بر پایه‌ی دوربین سوم‌شخص طراحی شده است و بازی‌کننده می‌تواند پشت اجسام مختلف سنگر بگیرد. همچنین سیستم‌های تیراندازی کور، و نشانه‌گیری آزاد مشابه اکثر بازی‌های تیراندازی سوم‌شخص در این عنوان گنجانده شده است.

از جمله نقاط قوت سرخپوست مرده: رستگاری بخش چندنفره‌ی آن‌لاین آن است که می‌تواند دلیل خوبی برای تهیه‌ی نسخه‌ی پلی‌استیشن3 این عنوان باشد. اگر از نقشه‌های و روند بازی چندنفره‌ی آن‌لاین سرزمین ناشناخته‌ی 2 خسته شده‌اید، سرخپوست مرده: رستگاری می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد. نقشه‌های این بازی از حداکثر 16 بازی‌کننده بطور هم‌زمان پشتیبانی می‌کنند و انواع و اقسام مدهای بخش چندنفره‌ی آن‌لاین را می‌توان در سرخپوست مرده: رستگاری پیدا کرد.

همچنین مشابه قسمت چهارم از مجموعه بازی‌های GTA بازی‌کننده می‌تواند به گروه‌های بازی‌کننده‌های دیگر ملحق شده و با هم با انجام عملیات‌هایی از جمله حمله به مخفیگاه‌های دشمنان، رفتن به شکار و ... بپردازند.

اگر مدت‌هاست منتظر یک بازی Open World درست و درمان هستید، شک نکنید سرخپوست مرده: رستگاری نیازهای شما را براورده خواهد کرد.

+ نوشته شده در  90/08/17ساعت 15:59  توسط نیما رضایی  | 

جمعیت روبه افزایش جهان؛ خواسته ها و تهدید ها

هفت میلیاردمین شهروند جهان در اخر ماه اکتبر میلادی متولد شد. اکنون جمعیت جهان از مرز هفت میلیارد انسان گذشته و این امر خوشبینی ها و نگرانی های را در تمام نقاط دنیا بر انگیخته است. برخی ها با دید منفی به این مسله نگریسته و در مورد تهدیدها و چالشهای فراوان احتمالی هشدار داده اند؛ برخی نیز افزایش جمعیت جهان را یک فرصت می دانند و معتقدند که باید از این فرصت درست بهره برداری شود و برای رسیدن به جهان بدون خطر و چالشهای کمتر، لازم است که بجای نگران بودن، مدیریت و سازمان دهی ها برای تغذیه جمعیت رو به رشد جهان آغاز شود.

گفته می شود که به زودی جمعیت جهان از مرز نه میلیارد هم خواهد گذشت و در صورت که از هم اکنون دولت ها در صدد برنامه ریزی درست نباشند، این موضوع می تواند یک خطر جدی برای برهم زدن امنیت جهان باشد.

علل افزایش جمعیت جهان
عوامل و مسایل زیادی در جهان امروز وجود دارد که باعث رشد سریع جمعیت شده است. نگاهی به تاریخ افزایش نفوس در سطح جهان نشان می دهد که بشر به موازات پیمودن تاریخ، پیوسته در حال افزایش بوده است و این افزایش در تناسب با پیشرفت های علمی و صحی بشر، چشم گیر تر شده است. در دوصد و پنجاه سال قبل گفته می شود که جمعیت جهان به 700 میلیون نفر می رسد، اما 63 سال بعد، این تعداد به یک میلیارد رسید.123 سال بعد جمعیت جهان به دومیلیارد رسید و این تعداد دقیقا 33 سال بعد به سه میلیارد و 14 سال پس از آن، به بیش از چهار میلیارد نفر تخمین شد.
جمعیت جهان در سال 1987 به پنج میلیارد ودر سال 1999 به شش میلیارد رسید.در حال در هر سال حدود هشتاد میلیون نفر به جمعیت زمین اضافه می شود.

این رشد سریع و سرسام آور محصول تلاش ها و دستاوردهای فکری و علمی بشر است؛ دستاورد های که همچنان رو به توسعه است و افزایش جمعیت جهان را نیز به دنبال دارد. در ذیل گذرا به بخشی از این عوامل اشاره می شود:
1- افزایش طول عمر: براساس یافته های علمی انسان شناسان، میزان طول عمر انسان ها مرتبا در حال افزایش است؛ تامین خدمات قابل توجه صحی و بهداشتی و نیز رفاه مادی از عوامل اصلی ازدیاد طول عمر بشر بخصوص شهروندان کشورهای پیشرفته به حساب می رود. هر چند در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، در کشورهای فقیر ویا در حال توسعه میزان طول عمرانسان ها همچنان پایین است. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، متوسط طول عمر انسان ها از ۴۸ سال در دهه ۱۹۵۰ میلادی به ۶۸ سال رسیده است که این امر در افزایش میزان جمعیت جهان اثر قابل ملاحظه دارد.

2- کاهش میزان مرگ و میر کودکان و مادران: براساس گزارشهای جهانی، میزان مرگ و میر کودکان در هنگام تولد و سپس سن رشد و بلوغ به صورت چشم گیری کاهش یافته است؛ افزایش دسترسی به خدمات بهداشتی و گسترش اطلاعات لازم برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از زایمان های نادرست، سبب شده که میزان سلامتی مادران و کودکانش در هنگام تولد به میزان قابل ملاحظه ی بهبود پیدا کند.

3- کاهش خطرات طبیعی: اکنون بشر برای شناخت خطرات و تهدیدهای ناشی از طبعیت ما حولش، اگاهتر و هوشیارترشده است؛ پیش بینی وقوع طوفان ها، زلزله ها، سونامی، آتش فشان و... از امورات نسبتا مرسوم و عادی به حساب می رود و بسیاری از کشورها می توانند در برابر این گونه وقایع، آمادگی های قبلی و تدابیر لازم را اتخاذ نمایند، در حال که در گذشته چنین فرصت های وجود نداشت و غالبا وقوع بلایای طبیعی تلفات سنگین انسانی بر جای می گذاشت.

5- کاهش خطرات اجتماعی: در گذشته ها جنگ و درگیری های خونین، اولین و اخرین راه بقا ملت ها و جوامع به حساب می رفت؛ در اغلب نقاط جهان جمعیت های گرسنه و یا قدرت طلبان با لشکر کشی های مدهش، سبب وقوع تلفات فراوان می شدند، در حال که امروز جنگ ها با تاکتیک ها و روشهای صورت می گیرد که نیاز کمتر به نیروی انسانی دارد و برای تسلط بر کشورهای دیگر، راههای به جز لشکر کشی جستجو می شود.

خواسته ها و ارزوهای بشر امروز
انسان امروزی با انسان دوره های گذشته تفاوت های زیادی دارد؛ به موازات ترقی ها و پیشرفت های شگفت انگیز، ارزوها و خواستهای انسان نیز توسعه و گسترش یافته است.
کوچکترین مثال در این مورد نگاه انسان های قبلی با انسان معاصردر باره زندگی است؛ داشتن امنیت و غذا مهمترین ارزوی یک انسان عادی در گذشته ها بود در حالیکه انسان امروزی توقعات بسیار بالاتر دارد و ارزوهای گسترده تری که به برخی از آنها در ذیل اشاره می شود:
1- برخورد داری از فراورده های صنعتی: به مدد تلاشهای فکری، بشر به خدمات فراوانی دست پیدا کرده است که توسط اختراعات و ابداعات مختلف بدانها پرداخته می شود. اصطلاح ماشینیزه شدن زندگی بخوبی بیانگر همین امر است و نشان میدهد که رفاه و اسایش که به یاری پیشرفت های صنعتی نصیب انسان امروزی شده است، نقش اساسی در زندگی آنها دارد و هر انسانی موفقیت و یا عدم موفقیت خود را در زندگی غالبا با میزان برخورداری اش از تکنولوژی معاصر تعریف و توصیف می کند.

2- شغل دلخواه و مناسب: انسان های گذشته کمتر به این موضوع فکر می کردند که باید به کارهای بپردازند که متناسب با وضعیت روحی و موقعیت اجتماعی آنان باشد؛ شغلی که رضایت کامل روانی برای آنان فراهم نموده و از انجامش لذت ببرد اما دنیای امروز به سمت وسوی در حرکت است که این امر را به عنوان یکی از حقوق مسلم انسان ها به رسمیت بشناسد و دولت ها موظف هستند تا زمینه تحقق این حق را برای شهروندانش فراهم بسازد.
بشر امروز یکی از خواسته های بارزش همین امر است و داشتن وظیفه و کار رضایت بخش، یکی از خواسته های اصلی آنان را تشکیل می دهد.

3- تفریح و استراحت: رفاه زدگی از شاخصه های اصلی بشر امروز است؛ به همین دلیل نیاز به استراحت فراوان احساس می کنند و این امر مستلزم تامین امکاناتی هست که فراهم ساختن آنها هزینه های گزاف و سرسام آورمی طلبد. سفر به نقاط مختلف و مورد علاقه و حتی سفر به کرات و سیارات دیگر، گردش به دور زمین و گذراندن زمان زیاد به پکنیک ها از موارد هستند که در گذشته ها کمتر وجود داشت در حالیکه در جهان معاصر رو به گسترش و توسعه است.

4- در آمد کافی: یکی دیگر از خواسته های بشر معاصر، برخورداری ازدر آمد ی است که بتواند به تمام خواسته های اقتصادی اش پاسخ گو باشد. خواسته های که کم نیست و شاید مرتب در حال گسترش. بنابراین، همه تلاش می کنند تا زمینه را برای بدست اوردن چنین در آمدی فراهم بسازند.

5- تامین سلامتی بیشتر: بهتر زندگی کردن شعار جمعیت جهان معاصر است؛ برای بهتر زندگی کردن لازم است که خدمات صحی گسترده و فراوان در دسترس باشد تا بتوان به تهدیدهای صحی غلبه کرد.ترس از مرگ و مریضی از بارزترین خصوصیت انسان های است که زندگی را دوست دارند و می خواهند بیشتر زنده بمانند تا زیادتر لذت ببرند و این خصیصه در جهان امروز بسیار شایع است.

تهدید ها و چالشها
در کنار خوشبینی های که در مورد افزایش جمعیت دیده می شود، به صورت بسیار برجسته، نگرانی ها و دغدغه های فراوانی نیز وجود دارد؛ نگرانی های که واقع بینانه است و با توجه به خصلت تاریخی بشر، واقعی به نظر می رسد. چند مورد از چالشهای که با افزایش جمعیت متوجه جهان می شود، مختصرا اشاره می شود:
1- افزایش فقر در کشورهای عقب مانده: بیشترین رشد جمعیت در کشورهای عقب مانده و فاقد اقتصاد ثابت و پاسخگو صورت می گیرد. در حال که در کشورهای رشد یافته، میزان زاد وولد رشد منفی دارد. این موضوع سبب نگرانی شده است که ممکن رشد اقتصادی کشورهای فقیر به تاخیر بیافتد و یا به صورت کلی از بین برود.

2- بحران های فزاینده اقتصاد جهانی: رشد جمعیت جهان در حال صورت می گیرد که جهان شاهد لزره های شدید اقتصادی در سالهای اخیر است، در حال که غلبه و کنترول این بحران دشوار و شاید هم نا ممکن باشد. بحران های اقتصادی نشان میدهد که مدیریت بشر برای کنترول اقتصاد هنوز بسیار سطحی و ساده است و ممکن جهان به صورت خطرناکی در گرداب های اقتصادی غرق شود.

3- چالشهای تغذیه ی: رشد جمعیت مستلزم فراهم ساختن زمینه های تغذیه بیشتر و بهتر است؛ در حال که هم اکنون آب اشامیدنی، زمین های زراعتی، زمین های قابل سکونت و شهر سازی از جمله چالشهای بزرگ کشورها به حساب می رود.

4- آلودگی بیشتر محیط زیست: محیط زیست جهان در حالت نا مناسب و خطرناکی قرار دارد که محصول استفاده نا درست انسان ها و گازهای ناشی از تولیدات آلاینده است. افزایش جمعیت این تهدیدها را بیشتر می سازد می تواند الودگی های محیطی را گسترش بدهد.

5- افزایش جمعیت جوان: در حال حاضریک سوم جمیت جهان را جوانان بین سنین 10 الی 23 سال تشکیل می دهد؛ در حال با افزایش جمعیت در کشورهای فقیر با زاد وولد فراوان به زودی شاهد افزایش سطح جوانان در جهان خواهیم بود. این مسله ما را وادار به اتخاذ تدابیر جدی برای ارایه خدمات مورد نیاز از جمله خدمات اموزشی می سازد که با دشواریهای بسیاری مواجه است.

افزایش درگیریها بر سر منابع غذایی، توسعه تنش های سیاسی، افزایش رقابت های ناسالم بر سر بدست اوردن کار و... از دیگر چالشهای است که افزایش جمعیت جهان متوجه آینده ما ساخته است.

+ نوشته شده در  90/08/17ساعت 15:47  توسط نیما رضایی  | 

پسری با صورتی شبیه میمون

این پسر هشت ساله که «آن گی» نام دارد اهل منطقه «دهوئی» در استان «جیلین» چین است. این پسر بچه از زمان تولد با مشکل رویش موهای زائد در یکطرف صورتش مواجه بوده است، اما هر چه بزرگتر می‌شود رشد موهایش هم زیاد می‌شود.
+ نوشته شده در  90/08/16ساعت 20:38  توسط نیما رضایی  | 

موجودی عجیب در سر ستون های تخت جمشید

كشف لاشه يك هيولاي عجيب و غريب دريايي در سواحل نيويورك تعجب دانشمندان را به دنبال داشته است. لاشه اين موجود ترسناک و عجيب ماه گذشته در سواحل نيويورك پيدا شد.
اين حيوان بدني بدون موبا نگاهی عمیق به این موضوع خواهیم دید  که در ٢۵٠٠ سال پیش  ما نمونه ای از این هیولا را در تخت جمشید داشته ایم و مجسمه ای بزرگ از آن در  تخت جمشید وجود دارد.
 
از نظر شباهتی که بسیار شباهت به این موجود کشف شده دارد هم از نظر منقار و هم از نظر  دستهای این موجود. و پوستي چرم مانند با دندانهايي تيز و چيزي شبيه يك منقار دارد.

آیا این موجود در ایران بوده؟
چرا در تخت جمشید چنین مجسمه ای وجود دارد؟ 
 
شاهان هخامنشی تمایلی برای نصب این مجسمه در داخل تالارهای  اصلی کاخ نداشتند
.

"سگشیر"جانوری که امریکا برای کاربرد پلیسی و نظامی خلق کرده   
   
یک کارشناس شهر سازی وتاریخ از آلمان، گمانه زنی خبر روزگذشته در باره آن حیوان عجیب و مجسمه های تخت جمشید را تائید می کند.

این موجود در سواحل montauk ,newyork پیدا شده و براستی شباهت قابل توجهی به پیکره های سرستون های تخت جمشید دارد. فقط به این نکته توجه کنید که در شمال شرقی محل پیدا شدن این موجود، جزایری بنام plum island هست که مکانی فوق سری
نظامی امریکاست. بنا بر شنیده ها، در این مکان کنترل شده انواع آزمایشات ژنتیکی روی موجودات مختلف انجام میگیرد و با دستکاری ژنتیکی موجوداتی خلق می شوند که می توانند کاربرد نظامی داشته باشند. از جمله "سگشیر" که توانائی های چند حیوان قدرتمند را دارد. مثلا فکی مانند عقاب، دندانها و پنجه هائی مانند شیر و از همه مهم تر، توانائی های مغزی و آموزشی در حد یک سگ آموزش دیده برای جنگ ها و نبرد های شهری.

+ نوشته شده در  90/08/16ساعت 20:19  توسط نیما رضایی  | 

مثلث برمودا و عجایب آن

مثلث برمودا محلی است وهم‌انگیز که در آن صدها هواپیما و کشتی در هوا و دریا ناپدید شده‌اند. بیش از هزار نفر در این منطقه وحشت گم شده‌اند، بدون اینکه حتی یک جسد یا قطعه پاره‌ای از یک هواپیما یا کشتی مفقود شده ، به جا مانده باشد.
● موقعیت مثلث برمودا
مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا ۸۰ درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی‌شود.
در غرب اقیانوس اطلس، در آن سوی سواحل جنوب شرقی ایالات متحده ، ناحیه ‌ای وجود دارد که به شکل مثلث است . این ناحیه از برمودا در شمال آغاز می‌شود و تا قسمت جنوبی فلوریدا امتداد می‌یابد ، سپس از سمت شرق با گذشتن از جزایر باهاما و پورتوریکو،به طول جغرافیایی ۴۰ درجه به سمت غرب کشیده می‌شود و دوباره به برمودا باز می‌گردد.
این ناحیه که به مثلث برمودا معروف است ،در لیست رازهای ناشناخته جهان به مکانی اضطراب انگیز وباور نکردنی به ثبت رسیده است . در این مکان بیش از صدها هواپیما وکشتی بدون آنکه کوچکترین اثری از آنان باقی بماند ، ناپدید شده‌اند .اغلب این حوادث از سال ۱۹۴۵ به بعد روی داده است ،و در طول ۲۶ سال اخیر بیش از ۱۰۰۰نفر در این ناحیه از جهان جان خود را از دست داده اند ، بی آنکه حتی اثری از جسد یکی از آنها یا نشانه ای از بقایای هواپیماهاو کشتی‌های ناپدید شده باقی مانده باشد .
وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد.
این محل فتنه‌انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن ۶ هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر ۱۹۴۵ کسب کرد. ۵ فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.
آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روییت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از ه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه ‌قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.

دنباله در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/16ساعت 13:58  توسط نیما رضایی  | 

نخستین دانشگاه شناور جهان در نیوزلند پهلو گرفت

نخستین کشتی دانشگاهی جهان در ادامه حرکت خود دراقیانوس های جهان به اوکلند نیوزلند وارد شد.
این کشتی که "کشتی پژوهشگر" نام دارد دانشگاهی شناور بر سطح اقیانوس های جهان است که بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
این کشتی دارای سه استخر بزرگ، دو سالن ژیمناستیک و چندین رستوران و ۹ سالن برگزاری کنفرانس و سخرانی است و تقریبا نظیر دانشگاههای جهان ازامکانات رفاهی و آموزشی مدرنی برخوردار است.
بر اساس گزارش کانال سه تلویزیون نیوزلند، دانشجویانی که در این کشتی مشغول به تحصیل هستند از ۳۵ کشور جهان بوده ودر کلاس هایی که ۱۹ استاد دانشگاهی آنها را اداره می کنند حضور پیدا می کنند.
براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در بنادری که کشتی توقف می کند پروژه های آکادمیک مختلفی نیز اجرا می شود.
دوره های تحصیلی در این دانشگاه شناور ۱۶ هفته ای بوده و برای شرکت در آن هزینه ای معادل ۲۶ هزار دلار باید پرداخت شود.
مقاصد بعدی این دانشگاه شناور سیدنی در استرالیا و شانگهای چین اعلام شده است.

+ نوشته شده در  90/08/16ساعت 13:56  توسط نیما رضایی  | 

غذای غول پیکر یک مار پیتون

شکاربانان پارکی در فلوریدا یک پیتون 5 متری را شکار کردند که یک آهوی بزرگسال 35 کیلوگرمی را خورده بود.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از مهر، عکسهایی در وب منتشر شده که نشان می دهد یک پیتون ببری 5 متری یک آهوی کوهی بزرگسال ماده را خورده است.

برپایه اطلاعات آژانس فدرال حیات وحش، این پیتون یکی از بزرگترین نمونه هایی است که تاکنون در جنوب فلوریدا پیدا شده است. شکاربانان، این مار پیتون غول پیکر را در مردابهای پارک ملی "اورگلادز" کشتند و در معده آن این آهوی کوهی بزرگسال ماده را پیدا کردند.
به گفته کارشناسان، این مار بزرگ معمولاً از حیوانات و پرندگان کوچک تغذیه می کند و این آهو برای آن یک وعده غذایی بسیار غیرعادی بوده است. شکارچیکان با شکار پیتونها از رشد فزاینده این خزندگان جلوگیری می کنند. درحقیقت، نتایج یک بررسی نشان می دهد که تعداد پیتونها در بخش جنوبی آمریکا به سرعت رو به افزایش است.
پیتون ببری اصولاً در جنگلهای جنوب شرقی آسیا زندگی می کند اما سازگاری بالایی با مناطقی دیگری چون فضاهای کشاورزی دارد.
این مار پیتون 5 متری بزرگترین نمونه ای است که تاکنون در جنوب فلوریدا دیده استشکاربانان پس از شکار این مار غول پیکر شکم آن را باز کردند
و یک آهوی کوهی ماده بزرگسال 35 کیلوگرمی را پیدا کردند
+ نوشته شده در  90/08/15ساعت 21:10  توسط نیما رضایی  | 

زندگینامه حضرت امام علی(ع)

کیفیت ولادت
حضرت علی ( ع ) نخستین فرزند خانواده هاشمی است که پدر و مادر او هر دوفرزند هاشم اند . پدرش ابوطالب فرزند عبدالمطلب فرزند هاشم بن عبدمناف است و مادر او فاطمه دختر اسد فرزند هاشم بن عبدمناف می باشد . خاندان هاشمی از لحاخ فضائل اخلاقی و صفات عالیه انسانی در قبیله قریش و این طایفه در طوایف عرب ، زبانزد خاص و عام بوده است . فتوت ، مروت ، شجاعت وبسیاری از فضایل دیگر اختصاص به بنی هاشم داشته است . یک از این فضیلتها در مرتبه عالی در وجود مبارک حضرت علی ( ع ) موجود بوده است . فاطمه دختر اسد به هنگام درد زایمان راه مسجدالحرام را در پیش گرفت و خود را به دیوار کعبه نزدیک ساخت و چنین گفت : ” خداوندا ! به تو و پیامبران و کتابهایی که از طرف تو نازل شده اند و نیز به سخن جدم ابراهیم سازنده این خانه ایمان راسخ دارم . پرودگارا ! به پاس احترام کسی که این خانه را ساخت ، و به حق
( ۲ ) ” کودکی که در رحم من است ، تولد این کودک را بر من آسان فرما ! لحظه ای نگذشت که دیوار جنوب شرقی کعبه در برابر دیدگان عباس بن عبدالمطلب و یزید بن تعف شکافته شد . فاطمه وارد کعبه شد ، و دیوار به هم پیوست . فاطمه تا سه روز در شریفترین مکان گیتی مهمان خدا بود . و نوزاد خویش سه روز پس از سیزدهم رجب سی ام عام الفیل فاطمه ( ۳ ) را به دنیا آورد . دختر اسد از همان شکاف دیوار که دوباره گشوده شده بود بیرون آمد و گفت : ( ۴ )” پیامی از غیب شنیدم که نامش را ” علی ” بگذار . “

دوران کودکی
حضرت علی ( ع ) تا سه سالگی نزد پدر و مادرش بسر برد و از آنجا که خداوند می خواست ایشان به کمالات بیشتری نائل آید ، پیامبر اکرم ( ص ) وی را از بدو تولد تحت تربیت غیر مستقیم خود قرار داد . تا آنکه ، خشکسالی عجیبی در مکه واقع شد . ابوطالب عموی پیامبر ، با چند فرزند با هزینه سنگین زندگی روبرو شد . رسول اکرم ( ص ) با مشورت عموی خود عباس توافق کردند که هر یک از آنان فرزندی از ابوطالب را به نزد خود ببرند تا گشایشی در کار ابوطالب باشد . عباس ، جعفر را و پیامبر ( ص ) ، ( ۵ ) علی ( ع ) را به خانه خود بردند .
به این طریق حضرت علی ( ع ) به طور کامل در کنار پیامبر قرار گرفت . علی ( ع ) آنچنان با پیامبر ( ص ) همراه بود ، حتی هرگاه پیامبر از شهر ( ۶ )خارج می شد و به کوه و بیابان می رفت او را نیز همراه خود می برد .

بعثت پیامبر ( ص ) و حضرت علی ( ع )
شکی نیست که سبقت در کارهای خیر نوعی امتیاز و فضیلت است . و خداونددر آیات بسیاری بندگانش را به انجام آنها ، و سبقت گرفتن بر یکدیگر ( ۷ ) دعوت فرموده است . از فضایل حضرت علی ( ع ) است که او نخستین فرد ایمان آورنده به پیامبر ( ص ) باشند . ابن ابی الحدید در این باره می گوید : بدان که در میان اکابر و بزرگان و متکلمین گروه ” معتزله ” اختلافی نیست که علی بن ابیطالب نخستین فردی است که به اسلام ایمان آورده و پیامبر خدا را تایید کرده است .

حضرت علی ( ع ) نخستین یاور پیامبر ( ص )
پس از وحی خدا و برگزیده شدن حضرت محمد ( ص ) به پیامبری و سه سال دعوت مخفیانه ، سرانجام پیک وحی فرا رسید و فرمان دعوت همگانی داده شد . در این میان تنها حضرتعلی ( ع ) مجری طرحهای پیامبر ( ص ) در دعوت الهیش و تنها همراه و دلسوز آن حضرت در ضیافتی بود که وی برای آشناکردن خویشاوندانش با اسلام و دعوتشان به دین خدا ترتیب داد . در همین ضیافت پیامبر ( ص ) از حاضران سؤوال کرد : چه کسی از شما مرا در این راه کمک می کند تا برادر و وصی و نماینده من در میان شما باشد ؟ فقط علی ( ع ) پاسخ داد : ای پیامبر خدا ! من تو را در این راه یاری می کنم پیامبر ( ص ) بعد از سه بار تکرار سؤوال و شنیدن همان جواب فرمود : ای خویشاوندان و بستگان من ، بدانید که علی ( ع ) برادر و وصی و خلیفه پس از من در میان شماست . از افتخارات دیگر حضرت علی ( ع ) این است که با شجاعت کامل برای خنثی کردن توطئه مشرکان مبنی بر قتل رسول خدا ( ص ) در بستر ایشان خوابید و زمینه هجرت پیامبر ( ص ) را آماده ساخت .
حضرت علی ( ع ) بعد از هجرت
بعد از هجرت حضرت علی ( ع ) و پیامبر ( ص ) به مدینه دو نمونه ازفضایل علی ( ع ) را بیان می نمائیم :
۱ – جانبازی و فداکاری در میدان جهاد : حضور وی در ۲۶ غزوه از ۲۷غزوه پیامبر ( ص ) و شرکت در سریه های مختلف از افتخارات و فضایل آن حضرت است .
۲ – ضبط و کتابت وحی ( قرآن ) کتابت وحی و تنظیم بسیاری از اسناد تاریخی و سیاسی و نوشتن نامه های تبلیغی و دعوتی از کارهای حساس و پرارج امام ( ع ) بود . ایشان آیات قرآن چه مکی و چه مدنی ، را ضبط می کرد . به همین علت است که وی را از کاتبان وحی و حافظان قرآن به شمار می آورند . در این دوران بود که پیامبر ( ص ) فرمان اخوت و برادری مسلمانان را صادر فرمود و با حضرت علی ( ع ) پیمان برادری و اخوت بست و به حضرت علی ( ع ) فرمود :
” تو برادر من در این جهان و سرای دیگر هستی . به خدایی که مرا به حق برانگیخته است … تو را به برادری خود انتخاب می کنم ، اخوتی که دامنه آن هر دو جهان ( ۸ )را فرا گیرد . “

حضرت علی ( ع ) داماد رسول اکرم ( ص )
عمر و ابوبکر با مشورت با سعد معاذ رئیس قبیله اوس دریافتند جزعلی ( ع ) کسی شایستگی زهرا ( س ) را ندارد.  لذا هنگامی که علی ( ع ) در میان نخلهای باغ یکی از انصار مشغول آبیاری بود موضوع را با ایشان در میان نهادند و ایشان فرمود :
دختر پیامبر ( ص ) مورد میل و علاقه من است . و به سوی خانه رسول به راه افتاد .
وقتی به حضور رسول اکرم ( ص ) رسید ، عظمت محضر پیامبر ( ص ) مانع از آن شد که سخنی بگوید ، تا اینکه رسول اکرم ( ص ) علت رجوع ایشان را جویا شد و حضرت علی ( ع ) با تکیه به فضایل و تقوا و سوابق درخشان خود در اسلام فرمود :
” آیا صلاح می دانید که فاطمه را در عقد من درآورید ؟ ” پس از موافقت حضرت زهرا ( س ) آن حضرت به دامادی رسول اکرم ( ص ) نائل آمدند .

غدیر خم
پیامبر ( ص ) بعد از اتمام مراسم حج در آخرین سال عمر پربرکتش درراه برگشت در محلی به نام غدیرخم در نزدیکی جحفه دستور توقف داد ، زیرا پیک وحی فرمان داده بود که پیامبر ( ص ) باید رسالتش را به اتمام ( ۹ ) برساند .
پس از نماز ظهر پیامبر ( ص ) بر بالای منبری از جهاز شتران رفت و فرمود :
” ای مردم ! نزدیک است که من دعوت حق را لبیک گویم و از میان شما بروم درباره من چه فکر می کنید ؟ ”
مردم گفتند : ” گواهی می دهیم که تو آیین خدا را تبلیغ می کردی ”
پیامبر فرمود : ” آیا شما گواهی نمی دهید که جز خدای یگانه ، خدایی نیست و محمد بنده خدا و پیامبر اوست ؟ ”
مردم گفتند : ” آری ، گواهی می دهیم . ”
سپس پیامبر ( ص ) دست حضرت علی ( ع ) را بالا گرفت و فرمود :
” ای مردم ! در نزد مؤمنان سزاوارتر از خودشان کیست ؟ ” مردم گفتند : ” خداوند و پیامبر او بهتر می دانند . ”
سپس پیامبر فرموند :
” ای مردم ! هر کس من مولا و رهبر او هستم ، علی هم مولا و رهبر اوست . ” و این جمله را سه بار تکرار فرمودند .
بعد مردم این انتخاب را به حضرت علی ( ع ) تبریک گفتند و با وی بیعت نمودند .

حضرت علی ( ع ) بعد از رحلت رسول اکرم ( ص )
پس از رحلت رسول اکرم ( ص ) به علت شرایط خاصی که بوجود آمده بود ،حضرت علی ( ع ) از صحنه اجتماع کناره گرفت و سکوت اختیار کرد.
نه در جهادی شرکت می کرد و نه در اجتماع به طور رسمی سخن می گفت . شمشیر در نیام کرد و به وظایف فردی و سازندگی افراد می پرداخت .
فعالیتهای امام در این دوران به طور خلاصه اینگونه است :
۱ – عبادت خدا آنهم در شان حضرت علی ( ع )
۲ – تفسیر قرآن و حل مسائل دینی و فتوای حکم حوادثی که در طول ۲۳سال زندگی پیامبر ( ص ) مشابه نداشت .
۳ – پاسخ به پرسشهای دانشمندان ملل و شهرهای دیگر .
۴ – بیان حکم بسیاری از رویدادهای نوظهور که در اسلام سابقه نداشت .
۵ – حل مسائل هنگامی که دستگاه خلافت در مسائل سیاسی و پاره ای از مشکلات با بن بست روبرو می شد .
۶ – تربیت و پرورش گروهی که از ضمیر پاک و روح آماده ، برای سیر و سلوک برخوردار هستند .
۷ – کار و کوشش برای تامین زندگی بسیاری از بینوایان و درماندگان تا آنجا که با دست خویش باغ احداث می کرد و قنات استخراج می نمود و سپس آنها را در راه خدا وقف می نمود .

خلافت حضرت علی ( ع )
در زمان خلافت حضرت علی ( ع ) جنگهای فراوانی رخ داد از جمله صفین ، جمل و نهروان که هر یک پیامدهای خاصی به دنبال داشت .

شهادت امام علی ( ع )
بعد از جنگ نهروان و سرکوب خوارج برخی از خوارج از جمله عبدالرحمان بن ملجم مرادی ، و برک بن عبدالله تمیمی و عمروبن بکر تمیمی در یکی از شبها گرد هم آمدند و اوضاع آن روز و خونریزی ها و جنگهای داخلی را بررسی کردند و از نهروان و کشتگان خود یاد کردند و سرانجام به این نتیجه رسیدند که باعث این خونریزی و برادرکشی حضرت علی ( ع ) و معاویه و عمروعاص است . و اگر این سه نفر از میان برداشته شوند ، مسلمانان تکلیف خود را خواهند دانست . سپس با هم پیمان بستند که هر یک از آنان متعهد کشتن یکی از سه نفر گردد .
ابن ملجم متعهد قتل امام علی ( ع ) شد و در شب نوزدهم ماه رمضان همراه چند نفر در مسجد کوفه نشستند . آن شب حضرت علی ( ع ) در خانه دخترش مهمان بودند و از واقعه صبح با خبر بودند ، وقتی موضوع را با دخترش در میان نهاد ، ام کلثوم گفت : فردا جعده را به مسجد بفرستید .
حضرت علی ( ع ) فرمود : از قضای الهی نمی توان گریخت . آنگاه کمربند خود را محکم بست و در حالی که این دو بیت را زمزمه می کرد عازم مسجد شد .
کمر خود را برای مرگ محکم ببند ، زیرا مرگ تو را ملاقات خواهدکرد .

و از مرگ ، آنگاه که به سرای تو درآید ( ۱۰ ) . جزع و فریاد مکن

ابن ملجم ، در حالی که حضرت علی ( ع ) در سجده بودند ، ضربتی بر فرق مبارک خون از سر حضرتش در محراب جاری شد و محاسن ( ۱۱ ) آن حضرت وارد ساخت .
شریفش را رنگین کرد . در این حال آن حضرت فرمود : ” فزت و رب الکعبه ” به خدای کعبه سوگند که رستگار شدم سپس آیه ۵۵سوره
طه را تلاوت فرمود :
” شما را از خاک آفریدیم و در آن بازتان می گردانیم و بار دیگر از آن ( ۱۲ ) بیرونتان می آوریم .
حضرت علی ( ع ) در واپسین لحظات زندگی نیز به فکر صلاح و سعادت مردم بود و به فرزندان و بستگان و تمام مسلمانان چنین وصیت فرمود :
” شما را به پرهیزکاری سفارش می کنم و به اینکه کارهای خود را منظم کنید و اینکه همواره در فکر اصلاح بین مسلمانان باشید . یتیمان را فراموش نکنید ، حقوق همسایگان را مراعات کنید . قرآن را برنامه ی عملی خود قرار دهید . نماز را بسیار گرامی بدارید که ستون دین شماست . حضرت علی ( ع ) در ۲۱ماه رمضان به شهادت رسید و در نجف اشرف به خاک سپرده شد ، و مزارش میعادگاه عاشقان حق و حقیقت شد .

+ نوشته شده در  90/08/15ساعت 19:56  توسط نیما رضایی  | 

فیلم حرکات زیبای مسی در 5 سالگی

+ نوشته شده در  90/08/14ساعت 21:10  توسط نیما رضایی  | 

فیلم ایفون 5

+ نوشته شده در  90/08/14ساعت 21:2  توسط نیما رضایی  | 

downloadفیلم خنده دار فوتبالی

+ نوشته شده در  90/08/13ساعت 21:5  توسط نیما رضایی  | 

دانلود مستند لحظات به یادماندنی تاریخ فوتبال

پسورد فایل :   www.patoghu.com  download
+ نوشته شده در  90/08/13ساعت 20:45  توسط نیما رضایی  | 

سوالات حرف و فن پایه2

برای دیدن سوالات واحد ۱تا واحد۷به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/13ساعت 19:56  توسط نیما رضایی  | 

downloadاهنگ های رضاصادقی

اگه اهنگ های جدید رضاصادقی رو میخوایی به ادامه مظلب برو.ممنون
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/13ساعت 14:22  توسط نیما رضایی  | 

دانلود فیلم های جالب

+ نوشته شده در  90/08/13ساعت 12:22  توسط نیما رضایی  | 

پ ن پ

به دوستم ميگم دارم واسه چند روز ميرم آبادان. ميگه واسه كار داري ميري؟پَــــ نَ پَـــــ 4
پـَـَـ نــه پـَـَـــ يه دماسنج خريدم دارم ميرم تو دماي بالاي 50 درجه تستش كنم

رفتم الكتريكي مي گم آقا سه راهي دارين؟ ميگه سه راه برق؟!!!
پـَـَـ نــه پـَـَــــ سه راه آذري، دربست

نصفه شب يكي از بالا درمون پريد تو حياط داداشم گفت علي دزده؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ "زوروِ " داره از دست گروهبان گارسيا در ميره

پسره اومده خواستگاريم ميگم من الان مي خوام درس بخونم مي گه يعني چند سال ديگه مي خواي ازدواج كني؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ 10 دقيقه صبر كني اين صفحه رو بخونم درسم تموم ميشه

يارو نشسته كنار خيابون نوك دماغش چسبيده به زمين. دوستم ميگه : معتاده؟!
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ ميخواد انعطاف بدنشو به رخ بكشه

كارتمو دادم به بليط فروش مترو ميگه شارژش كنم؟
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ ميرم از شارژ خورشيدي استفاده مي كنم

بچه داييم به دنيا اومده. همه خوشحال و اينا. مامان بزرگم برگشته ميگه حالا ميخاين براش اسم بذارين؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ ميخايم همين جوري ولش كنيم اسمش بشه نيـــــو فولدر

دارم با تلفن حرف ميزنم. زنم ميگه دوستت بود؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ ساركوزي بود در مورد مناقشات اخير خاورميانه نظرمو مي خواست

تو صف بربري نوبتم شده يارو ميگه بربري ميخواي؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ اومدم از شاگردت تايپ ياد بگيرم

با ماشين افتاديم ته دره يارو ميگه زنگ بزنم آمبولانس بياد؟
ميگم : پـَـَـ نــه پـَـَــــ يه مشكل درون خانوادست خودمون حلش مي كنيم

صداي خروپفش كشتمون ! تكونش دادم از خواب پريده، ميگه سر صدام اذيتت مي‌كنه؟
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ جنس صداتو دوست دارم مي‌خواستم بت بگم سعي‌ كن تو اوج كه ميري رو تحريرات بيشتر كار كني‌!

تو تاكسي تنها نشستم ميخوام كرايه حساب كنم طرف ميگه 1 نفر؟!
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ 2 نفر حساب كن خورزوخان هم هست

حالا از تاكسي پيدا شدم به راننده نيگا ميكنم، ميگه باقي پولتو ميخواي؟
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ ميخوام يه دل سير نيگات كنم كه ميري دلتنگت نشم!

داريم راه ميريم با دوستام پام پيچ خورده، خوردم زمين ميگه كمك مي‌خواي؟
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ شماها خودتونو نجات بدين من اينجا ميمونم مقاومت مي‌كنم

تو حياط دانشگاه تو انگليس دارم با دوستم فارسي حرف ميزنم، يارو اومده ميگه خانوم شما ايراني هستين؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ انگليسي هستيم فارسي ياد گرفتيم بتونيم صادقي گوش بديم!

تو پارك رفتم دستشويي اومدم بيرون يكي جلومو گرفته! ميگم پوليه؟
مبگه پـَـَـ نــه پـَـَــــ من اينجا نشستم پشه ها نيان تو حين كار براتون مزاحمت ايجاد كنند

از خونه زنگ زدم فست فود غذا بيارن، طرف ميگه بفرستم واستون؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ آپلود كن، لينكش رو بده، دانلود ميكنم

ميگن كريستف كلمب وقتي رسيد به امريكا سرش رو از پنجره كشتي كرد بيرون از يه سرخ پوست پرسيد داداش اينجا آمريكاست؟
سرخ پوسته گفت پـَـَـ نــه پـَـَــــ ژاپنه ما هم چون شلوار پامون نيست از خجالت قرمز شديم

رفتم داروخونه، ميگم باند دارين؟ ميگه باند پانسمان؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ باند فرودگاه ! ميخوام فرود بيام !

جلو توالت عمومي… آقاهه ميگه ببخشيد شما هم تو صف توالت وايسادين؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ ما سوسكيم اومديم عيد ديدني

تو رستوران پيشخدمتو صدا كردم. ميگم آقا توي سوپ من مگس افتاده! ميگه مرده؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ هنوز زندست، داره شنا ميكنه، صدات كردم بيايي نجاتش بدي!

به دوستم ميگم من عاشق اين ماشين شاسي بلندام. ميگه منظورت پرادو و رونيزو ايناست؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ منظورم كاميونو تراكتورو ايناست!

روي نيمكت توي پارك، روزنامه دستمه... اومده ميگه... روزنامه ميخوني؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ سبزي خريدم نميدونم لاي كدوم صفحه گذاشتم

دراز كشيده بودم لب استخر. دوستم ميگه آفتاب مي گيري؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ با خورشيد مسابقه گذاشتيم، هر كي ديرتر بخنده برندس !

رفتم بچه خواهرمو از مهدكودك بيارم. مربيه ميگه بچه رو ميبريدش؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ همينجا ميخورمش

دارم كباب درست ميكنم رو منقل و سيخاي كبابو ميگردونم. اومده خودشو لوس كرده با لحن بچه گونه ميگه كباب درست ميكني؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ دارم فوتبال دستي بازي ميكنم

جلو عابر بانك تو صف وايسادم يارو مي گه ببخشيد شمام پول ميخاين؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ خونه كامپيوتر نداريم ميام اينجا فيس بوكم رو چك كنم

رفتم دفتر هواپيمايي ميگم عجله دارم ميشه پرواز امروز شيراز رو واسم چك كنيد؟ ميگه اگه جا داد بگيرم؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ نگير بذار پر شه من فردام ميام چك ميكنم با هم بخنديم

سوار تاكسي شدم. يارو صداي ضبطشو تا ته زياد كرده بود. ميگم ميشه صداي ضبطتونو كم كنيد؟ ميگه اذييتتون ميكنه؟!
پـَـَـ نــه پـَـَــــ گفتم كم كني اين يه تيكشو من بخونم ببيني صداي كدوممون بهتره!

رفتم دستشويي عمومي در ميزنم ميگم يكم سريع تر. ميگه شمام دستشويي داري؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ اومدم ببينم شما كم و كسري نداري ؟!

رفتم دنبال دوستم، زنگ خونه رو زدم ميگم منتظرم، ميگه بيام پايين؟
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ بيا بالا پشت بوم، با هليكوپتر اومدم

با دوستم رفته بوديم استخر غريق نجات اومده ميگه ميخوايين شنا كنين؟
پـَـَـ نــه پـَـَــــ اومديم تو آب حل بشيم به عنوان املاح معدني مردم استفاده كنن

سوسكه را كشتم جنازشو ورداشتم ببرم بندازم بيرون. همسرم بين راه نگاه ميكنه ميگه كشتيش؟
ميگم : پـَـَـ نــه پـَـَــــ تو دستشويي خوابش برده بود دارم ميبرمش تو رختخوابش بخو ابه

سر كلاس آيين نامه رانندگي پليسه يه تابلو را از من پرسيده. ميگم عبور دوچرخه ممنوع. ميگه اين دوچرخه است؟
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَـــ تانكه. ميگه پـَـَـ نــه پـَـَـــ و مرض! هنوز فرق دوچرخه با موتورگازي را نميدوني؟


با دوستم رفتيم دکتر زيبايي ، منشيه ميگه مي خواي دماغتو کوچيک کني؟
منم گفتم پـَـَـ نــه پـَـَــــ اومدم بکوبم 4 طبقه بسازم!!!

تو کلاس دستمو بالا گرفتم......استاد ميگه شما سوال داري؟؟؟
ميگم پَــ نَــ پَــ تف زدم سره انگشتم دارم جهت بادو تعيين ميکنم !

دارم تراکِت پخش مي کنم تو خونه ي مردم ، بعد يه زنه اومده ميگه آقا شما تراکت پخش مي کنيد؟
ميگم پـَـَـ نــه پـَـَــــ !! نقاشي کشيدم دارم ميندازم خونه مردم ، با اس ام اس بهم نمره بدن !به ادامه مطلب هم بروید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/12ساعت 18:9  توسط نیما رضایی  | 

بیابان زدایی

بیابان زدایی

 
 
 

پیشروی بیابانها، فروسائی زمین در نواحی خشک، نیمه خشک و مناطق نیمه مرطوب را دربرمی گیرد و عوامل دخیل در پیدایش آن در وهله اول فعالیتهای انسانی و تغییرات آب و هوا می باشد...

 
 
   
لطفا برای خواندن بیابان زدایی به ادامه مطلب بروید ممنون

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/12ساعت 15:39  توسط نیما رضایی  | 

دانستنی های فضا

همجوشی هیدروژن و تبدیل انها به هلیم پیوسته یک هسته در داخل خورشید به وجود میاورد. دما در هسته 15میلیون درجه کلوین و فشار 1میلیارد اتمسفر است.

قطر خورشید درحدود ۱٬۳۹۲٬۰۰۰ کیلومتر یا ۱۰۹ برابر قطر زمین است.
جرم خورشید ۳۳۳٬۰۰۰ برابر جرم زمین است (جرم زمین ۱۰۲۷×۶) و مقدار جرمی که خورشید از دست می‌دهد درحدود ۴/۲ میلیون تن در ثانیه‌است.
وزن مخصوص خورشید ۴۱/۱ گرم بر سانتی متر مکعب است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ماه

ماه جسمی تقریبا کروی و سنگی است که در فاصله ی متوسط حدود 384000 km از زمین به دور آن میچرخد . قطر ماه حدود 3475 km یعنی کمی بیشتر از یک چهارم قطر زمین است. ماه با صخره ، قلوه سنگ ، و لایه ای از خاک سیاه به عمق 1.5 تا 6 متر پوشیده شده است. این خاک شامل ریزه سنگ ، سنگ پودر شده و خرده های شیشه است . دو نوع سنگ در ماه دیده میشود ، یکی بازالت که گدازه ی سرد شده و دیگری قطعاتی از سنگ و خاک در هم ذوب شده است .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ستاره

ستاره ها از سحابی های موجود در فضای میان ستاره ای متولد می شوند. در ابتدا چگالی متوسط ماده در سحابی 12-^(10)×5 گرم در سانتیمتر مکعب است و دما تنها چند درجه بیشتر از صفر مطلق ، (فرضاً K 3ْ ). در آغاز وقتی که نخستین نسل ستارگان پدید آمد سحابی ها مرکب از هیدروژن و هلیوم بودند. نود و چند عنصر طبیعی دیگر در هسته ی ستارگان پر جرم بسیار سوزان به وجود آمدند و در پی فوران های نو اختری و انفجارهای ابر نو اختری از هسته ی ستارگان به سحابی ها راه یافتند.

بزرگترین و درخشنده‌ترین ستاره شناخته شده جهان در سحابی پیستول و در فاصله 2500 سال نوری زمین در جهت کهکشان ساگیتاریوس قرار دارد.

تصور بر این است که این ستاره 100 برابر بزرگتر و 10 میلیون بار درخشنده‌تر از خورشید باشد. جرم خورشید 2 ضربدر 1027 تُن است یعنی 2 با 27 صفر در برابر آن و 333000 بار بیشتر از جرم کره زمین.

+ نوشته شده در  90/08/12ساعت 15:22  توسط نیما رضایی  | 

ronaldo VS messi

+ نوشته شده در  90/08/11ساعت 19:58  توسط نیما رضایی  | 

رونالدو

+ نوشته شده در  90/08/11ساعت 19:55  توسط نیما رضایی  | 

دانلود بهترین بازی ها

+ نوشته شده در  90/08/11ساعت 19:32  توسط نیما رضایی  | 

دانلود بازی فلش

+ نوشته شده در  90/08/11ساعت 19:29  توسط نیما رضایی  | 

طبیعت زیبا

+ نوشته شده در  90/08/11ساعت 19:15  توسط نیما رضایی  | 

سوتی

سوتی در دانشگاه ساری
+ نوشته شده در  90/08/11ساعت 14:14  توسط نیما رضایی  |